Nauja knyga iš serijos apie protingą žemdirbystę

 B.A.Bubliko knygą „Protingo daržo margumynai“ perskaičiau vienu atsikvėpimu. Pradėjęs ją skaityti – negali sustoti, taip norisi kuo greičiau perskaitytą pradėti taikyti praktikoje. Jeigu palyginti ją su N. Kurdiumovo knygomis, tai galėčiau drąsiai teigti, kad ši knyga yra tęsinys N.Kurdiumovo knygos „Protingas daržas“. Tai jau sekantis žingsnis būtent gamtinės žemdirbystės link. Ir žingsnis pagrįstas grynai praktiniais patarimais. Matosi, kad žmogus viską, ką sako, išbandė pats, o dabar savo neįkainuojama patirtimi dalinasi su visais norinčiais tai priimti.


Vienas iš nuostabiausių dalykų, ką teko patirti perskaičiuos šią knygą, tai intensyvus augalų sodinimas. Kas tai? Jeigu trumpai, tai kaip iš lysvės gauti maksimalų derlių, nenualinant žemės. Tai pasiekiama daržovių sodinimo eiliškumu - tik nuėmus derlių, sodinamos vis kitos daržovės. Čia reikia  įvertinti augalų tarpusavio suderinamumą, o vienoje lysvėje galima sutalpinti nuo 2 iki 5 ir daugiau rūšių daržovių. Tad ir iš vienos lysvės galima gauti 3-4 ir net 5ių ir daugiau skirtingų kultūrų derlių

 

 Kokią gauname naudą?

 

Sukuriama ir palaikoma sveika ir gyva dirva. Darbo reikia įdėti žymiai mažiau, juk tam pačiam rezultatui gauti reikia mažiau lysvių, taip ir žemės ploto galima sutaupyti. Gauname didesnį derlių ir geresnė jo kokybė. Naudingų vabzdžių priviliojimas ir kenkėjų atbaidymas. Galima pasiekti gražesnių, puošnesnių daržų, o tai skatina kūrybą.

 

kopustai ir pomidorai

 

Tai pirmas mano intensyvaus sodinimo  bandymas. Iš šios lysvės, kuri matoma nuotraukoje, ridikėliai, krapai, salotos jau nuimti. Auga pomidorai, kopūstai, bazilikas. Savo eilės pasėti dar laukia pekino kopūstai, špinatai ir vėl ridikėliai, salotos ir krapai. Šitaip auginti daržoves labai smagu, nes viskas labai gerai auga… Knygoje daugybė praktinių intensyvaus sodinimo pavyzdžių. Bandysiu pasinaudoti ir knygos pavyzdžiais ir gal pavyks ir pačiai ką nors sukurti.

 

 Dėka daugybės konkrečių detalių, knyga tampa vienu iš vertingiausiu įrankiu, pereinant prie natūralios, gamtai įtinkančios žemdirbystės. Galiu paminėti tik keletą, kuriomis jau pasinaudojau. Kaip suderinti augalus, kad nei vieno nenuskriaustume maisto medžiagomis ir saulės šviesa? Kaip suplanuot ir apsodinti lysves? Ar visada reikalingas mulčiavimas? Kaip teisingai pasigaminti kompostą? Kaip teisingai rinkti sėklas (pavyzdžiui ridikėlių, kad negautume vien žyduolius)? Kada ir kaip rinkti derlių ir pagrindinių kultūrų auginimo ypatumai? Informacija, kurios nerasite ant sėklų pakelio ir kt. Knyga be galo naudinga visiems daržininkams, ypač tiems kurie neabejingi natūraliai gamtinei žemdirbystei.  Linkiu visiems malonių ir netikėtų atradimų skaitant šią knygą, o ją įsigyti galima ne tik knygynuose, bet ir sodyba.org elektroninėje parduotuvėje www.eparduotuve.sodyba.org

 

Dalia

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi






Saugos kodas: