Pačių užaugintos sėklos
Naujiena. Dalia iš sodyba org. tinklapio pirmoji sutiko pasidalinti pačios užaugintomis sėklomis, laikantis pagrindinių gamtai įtinkančios žemdirbystės principų. Dėl labai riboto sėklų kiekio, jas įsigyti galės tik užsiregistravę tinklapio sodyba.org lankytojai. Tai pirmas toks bandymas prekiauti savo užaugintomis sėklomis. Ateityje labai norėtume, kad ši iniciatyva prigytų ir išplistų, o savo užaugintomis sėklomis galėtų prekiauti vis didesnis žmonių ratas. Tokių sėklų atsiradimo svarbą tikriausiai žino kiekvienas mūsų tinklapio lankytojas...
Eparduotuve.sodyba.org savo ruožtu mielai lauks Jūsų pasiųlymų ir pasiruošusi tokias sėklas išstatyti savo parduotuvėje už jūsų pasiūlytą kainą.Visuomet laukiame jūsų laiškų adresu sodyba.org@gmail.com
Na, o šiandiena siūlomų sėklų aprašymai pateikiami žemiau . Šiam kartui jų kaina eparduotuvėje simbolinė.
Žiomenė
(Turkiška melisa)
Paskanins kiekvieną žolelių arbatą, suteiks jai nepakartojamą aromatą.
Vienmetis žolinis augalas, gausiai lankomas kamanių. Nereiklus dirvai. Sėti tiesiai į dirvą gegužės mėn. Žaliava – antžeminė augalo dalis – pjaunama pradėjus žydėti. Žydi liepos mėnesį melsvais žiedais.
Liaudies medicinoje naudojama raminti sudirgusią nervų sistemą, malšinti skausmus, nedidina skrandžio sulčių rūgštingumo. Patariama gydyti migreną, neuralgiją, peršalimo ligas bei padažnėjusį širdies plakimą.
Blakinė kalendra
Vienmetis vaistinis, prieskoninis, medingas augalas. Sėjama nuo balandžio iki vasaros galo. Maistui naudojami jauni lapeliai (kinza) ir sėklos (pakeičia pipirus).
Pastarnokai
Nereiklūs dirvai, gali augti ir lengvame pavėsyje. Turi daug mineralinių medžiagų – ypač kalio. Augalai nebijo šalnų, gali žiemoti lauke. Pavasarį būna sultingesni ir skanesni negu laikyti rūsyje.
Į dirvą sėjama anksti pavasarį. Iš pradžių auga labai lėtai, todėl pravartu sėti kartu su ridikėliais. Kasami vėlai pavasarį (kovo mėnesį).
Paprastasis saldymedis
Daugiametis 50-80 cm aukščio žolinis augalas. Stiebai statūs, padengti plaukeliais. Žiedai lapų pažastyse susitelkę į kekes. Žydi liepą – rugpjūtį, vaisiai subręsta rugsėjį. Šakniastiebiai ir šaknys saldžios. Galimas dauginimas šakniastiebių dalimis. Pirmą kartą šaknys kasamos po 3 auginimo metų. Vienoje vietoje auginama iki 15-20 metų.
Naudojama žaliava – šakniastiebiai su šaknimis. Kasami rudenį arba anksti pavasarį. Sudžiovintos šaknys tinka vartoti 5-7 metus.
Saldymedį jau vartojo šumerai, indai; nuo seno populiarūs Kinijoje bei Tibeto medicinoje. Saldymedžių šakniastiebiai su šaknimis yra priešuždegiminiai, švelnūs vidurių laisvinamieji, anaudiniai – mažina skrandžio sulčių rūgštingumą, antihistaminiai vaistai. Jie skiriami sergant bronchitu, peršalimo ligomis – atsikosėjimui lengvinti, plaučių, skrandžio gleivinės uždegimui, opaligės metu. Išoriškai – odos ir akių gleivinės uždegimams, egzemai gydyti.
Liaudies medicinoje naudojama sergant tulžies pūslės akmenlige, lėtiniu vidurių užkietėjimu,cukralige(ligos pradžioje), žvynelinei dilgėlinei, dermatitams ir neurodermatitams gydyti.
Nevartotinas prie kepenų cirozės, padidėjusio kraujospūdžio, nėštumo.
Maisto pramonėje naudojama alui, giroms, gaiviesiems gėrimams (ir kokakolai), chalvai gaminti.
Užpilo ruošimas ir vartojimas
1 valg. Šaukštas susmulkintų šaknų užpilamas 0,5l karšto vandens ir šildoma 5 – 10 min. ant silpnos ugnies. Po 20min. nukošiama ir vartojama po ½ stiklinės 4 kartus per dieną po valgio.