Praktiniai patarimai 2 d. (Pomidorai)

Toliau skaitome G. Kizimos knygą „Pagalbinė priemonė protingam sodininkui“. Šį kartą apie pomidorus.


Pomidorų daigus pikiuojant ar sodinant į pastovią augimo vietą reikia saugoti pagrindinę šaknį, gink Dieve jos netrumpinti. Pasirodo, pagrindinės šaknies galiukas tiesiog „užuodžia“ vandenį ir jo pasiimti šaknis gali nukeliauti net į 2m gylį. Pomidorai sodinami vertikaliai netrumpinant ir neužlenkiant pagrindinės šaknies. Jei daigai sodinami gulsčiai, tai šaknys išsikeroja plačiai ir negiliai, augalai tampa išlaikytiniais ir priklausomais nuo laistymo.

Taigi sodinant daroma duobutė, į ją pilama 4-5 l vandens stačiai sodinamas daigas, saugoti pagrindinę šaknį, jis apkaupiamas, šiek tiek apspaudžiamas, storai mulčiuojamas. Pagrindinė šaknis tiesiog keliauja paskui įpiltąjį vandenį. Per visą vegetacijos sezoną augalas laistomas ir maitinamas tik per lapus. Retkarčiais  pavakary nupurški pomidorus pelenų, EM „Baikalo“, humuso tirpalu, žolių „arbatėle“ ar kažkuo panašiu natūraliu, ir viskas – laisvas, nereikia tampyti kibirų su vandeniu.

Išimtis – pomidorai laistomi oro temperatūrai nukritus žemiau +12 laipsmių.Tiesa, knygos autorė prisipažino, kad praeitą vasarą per sausrą pomidorus vieną kartą laistė.

Aš tai tiesiog stebiu pomidorus ir jie patys pasako kada nori gerti – jei vakare jų lapai suglebę, nieko tokio, bet jei jie tokie ir ryte –skubiai laistoma.

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: Danguolė
Data: 2015-06-16
El. paštas:
Šiemet pomidorus pasodinau gegužės 4dieną. poto jau išsigandau , kad nugeibs:). Kodėl? o gi iškasėm ypatingai gylias duobes ir ten įdėjome pomidorą iki pat virūnėlės arba beveik iki viršūnėlės. prieš tai nuėmėm lapus ir nuskynėm žiedus. Dvi savaites stovėjo be gyvybės ženklų. poto supratom, kad toks būdas tinka tada, jei šiltas pavasaris. o duobės buvo gylumoje šaltos. bet dabar jau po viskam. Auga, veši, žydi, mezga. Laukiu derliau. Prisegčiau nuotraukas, bet nežinau kaip :):):):)
Vardas: Dalia
Data: 2015-04-01
El. paštas:
Ir aš taip sodinau, šiemet pabandysiu kitaip. Neužmirškite, mes kartu skaitome Kizimos knygą.
Vardas: Ignas
Data: 2015-04-01
El. paštas: ignobrolis@gmail.com
Sveiki.Nenoreciau sutikti, kad toks pomidoru sodinimas geras.As sodinu taip:iskasu duobele, i ja pripilu komposto, pripilu vandenio, statau pomidoro daiga is puodelio gana giliai, apspaudziu. Daigo stieba guldau ir iki virsunes uzpilu kompostine zeme. Palieju. Storai mulciuoju Pomidorai auga galingai. Tolimesne prieziura - skonio reikalas Visiems sekmes
Vardas: kulverstukas
Data: 2015-03-31
El. paštas: terasalciuviene@gmail.com
Sveiki.dekofu uz informacifa.Nezinojau kad reikia saugoti pagrindine pomidoro sakny