Rudeninis dirvos apdirbimas ir akcija

Ruduo - derliaus surinkimo metas. Žemė buvo dosni mums. O mes? Paėmei ir pats duok. Neduosi - neturėsi. Taigi, nuėmus derlių, mūsų pareiga ir žemele pasirūpinti. Tuo pačiu ir kitų metų derliumi.


Savalaikis ir protingas rudeninis žemės apdirbimas didina žemės derlingumą, pagerina jos struktūrą, ženkliai sumažina patogeninių mikroorganizmų (ligų sukėlėjų) ir piktžolių kiekį.
            Geriausiai, ką galime padaryti, tai sugrąžinti dirvai tiek organikos, kiek iš jos paėmėme derliaus pavidalu. Jeigu dirva reguliariai negauna pakankamo kiekio organikos, ji neišvengiamai nusilpsta - skursta. Ir jokios kompleksinės trąšos neišgelbės - problema tik didės.

 

            Rudenį organikos daugybė. Pirmiausiai, tai daržovių atliekos ir piktžolės, kurių šaknis užtenka pakirsti Fokino plokščiapjove ar kitokia tam pritaikyta priemone. Tereikia visas atliekas tolygiai paskleisti ant žemės, apipurkšti (palieti) mikrobiologinio preparato "Baikal EM - 1" tirpalu 1:100 (2 - 3 litrai 1 kv.m), ir negiliai įterpti į dirvą arba nestorai mulčiuoti. Mikroorganizmai nedelsiant kibs doroti pažeistas piktžolių šaknis, o piktžolių sėklos gaus stimulą dygti, ir, pašąlus, gležni daigai žus.

 

            Rezultatas: pavasarį piktžolių išdygs žymiai mažiau, o dirva taps derlingesnė. Be to naudingi mikroorganizmai sunaikins ligų sukėlėjus.

 

            Praėjus savaitei po tokio dirvos apdirbimo, derėtų pasėti sideratus (žalioji trąša): avižas, rugius, grikius, garstyčias, žirnius, vienmečius lubinus ir kt. Galingos savo šaknų sistemos dėka sideratai didelį kiekį maistinių medžiagų perkelia iš žemutinių dirvos sluoksnių į viršutinius. Be to, jie sukuria šaknų kanalų sistemą dirvoje, atmirusiomis šaknimis maitina sliekus ir mikrobus, dirvoje kaupia azotą. O svarbiausia, jie tik  per 1,5 - 2mėn. užaugina didelį kiekį žaliosios masės, kurį reikia taip ir palikti.

 

            Viską, kas pasakyta, labai gerai atlikti ir šiltnamyje, nuėmus derlių. Tokiu būdu išvengsite būtinybės keisti žemę šiltnamyje. Ji bus sveika ir humusinga.

 

            Ir tik nesugalvokite prisidaryti sau papildomo darbo - kasti žemės.Sunaikinsite ką tik sukurtą dirvos struktūrą, mikroorganizmų darbas nueis šuniui ant uodegos, į dirvos paviršių pakelsite 'miegančias" piktžolių sėklas (pavasarį vėl bus daug nepageidaujamų žolių). O kur dar nuovargis ir nugaros skausmas. Taigi mylėkim žemę ir save.

 

            Suprasdami didelę rudeninio dirvos apdirbimo svarbą, skelbiame 15% nuolaidą efektyvių mikroorganizmų preparatui "Baikal EM - 1", kuri tęsis iki lapkričio 20 dienos.

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi






Saugos kodas:

Vardas: Dalia
Data: 2016-07-08
El. paštas:
Panašiai.Savaitės laukti nereikia, galima sėti iškarto. Nupjauti ir maišyti su žeme tik rugius ir vikius, kitus nebūtina.
Vardas: Grazina
Data: 2016-07-08
El. paštas:
Jeigu siltnamyje as paskleisiu nupjauta zole,uzpilsiu truputi zemes,palaistysiu baikal.Po savaites paseti sideratus.Nupjauti ir sumaisyti su zememis.Giliai nekasti ?Ar tokia eiga?
Vardas: Grazina
Data: 2016-07-08
El. paštas: gedakirraa@gmail.com
Jeigu siltnamyje as paskleisiu nupjauta zole,uzpilsiu truputi zemes,palaistysiu baikal.Po savaites paseti sideratus.Nupjauti ir sumaisyti su zememis.Giliai nekasti ?Ar tokia eiga?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
palaisčius preparatu Baikal EM-1 dirvą mulčiuoti labai netgi pageidautina. Bet kuriuo atveju nuogą žemę palikti negerai, pagal aplinkybes: arba mulčas arba sideratai.
Vardas: ilona
El. paštas:
sveiki,norejau paklausti ar dirva palaiscius baikal-1 preparatu ir iterpus i dirva,reikia uzdeti siaudu sluoksniu ar nebutina,is rudens
Vardas: Dalia
El. paštas:
Garstyčios sudygsta po 3-5 dienų. Šaknis pakirsti pražydus.
Vardas: naujokė
El. paštas:
jei dabar pasėsiu garstyčias tai po kiek laiko jos sudygs ir kada galėsiu pakirsti Fokino plokščiapjove?Garstyčios turi būti jau žydinčios?
Vardas: Dalia
El. paštas:
Supratote visiškai teisingai. Jei yra galimybė, gerai būtų ir žemę šiltnamyje apdirbti EM tirpalu 1:100. Tai žymiai sumažintų fitoftorozės (pomidorų juodavimo),puvinių, agurkų miltligės ir kitų ligų pavojų.
Vardas: Nijolė
El. paštas:
ar teisingai supratau, kad dabar ir šiltnamyje kur nuėmiau pomidorų derlių,nuroviau stiebus,reiktų pasėti - "sideratus (žalioji trąša): avižas, rugius, grikius, garstyčias, žirnius, vienmečius lubinus ir kt."?
Vardas: Dalia
El. paštas:
Sveiki, įterpti į dirvą reiškia apibarstyti žeme arba su ja sumaišyti.Tai daroma kad organika tuojau pat neišdžiūtų, nes mikroorganizmai gyvi,gyvena ir dirba kol yra drėgmės. Išdžiūvusios organikos "neįkanda".Dirva įdirbama ne giliau 5cm. Tai daroma Fokino plokščiapjove, kultivatoriumi, grėbliu ir pan.
Vardas: Eglė
El. paštas:
Sveiki, kadangi gamtinėje žemdirbystėje esu tik pradedančioji, noriu paklausti ką tiksliai reiškia terminas "įterpti į dirvą"? Bubliko knygoje taip pat labai daug naudojamas šis terminas ir nėra išsamiai paaiškinta kaip tai atlikti. Galbūt aš kažką praleidau, tačiau būčiau labai dėkinga už atsakymą.