Išsaugokime obuolius iki pavasario

Spalis sode. Kas nusiskynė obuolius pats, kam padėjo vėjas. Didiesiems sodams gerai – turi saugyklas, o sodininkams – mėgėjams vėl galvos skausmas. Mažai obuolių blogai, daug vėl blogai (kaip kuo ilgiau išlaikyti). Obuolius džiovinam, kitaip perdirbam, bet norisi šviežių, ypač žiemą, ir veislės tinkamos ilgam laikymui auginamos, bet obuoliai pūna, vysta.

Norėdami kuo ilgiau išlaikyti obuolius neišradinėkime dviračio, o pasinaudokime sodininkų sėkminga patirtimi.


obuoliai

1. Obuolių laikymas šildomo  namo palėpėje. Obuoliai išdėliojami vienu sluoksniu ant sausų pjuvenų. Kai pašals (ne šalnos, bet būtent pašalas), obuolius perrinkti ir supilti į nedideles krūveles. Kruopščiai apdengti maišais ar panašia medžiaga ir sausais lapais. Per atšilimus būtina obuolius atidengti, kitaip jie pradės gesti. Keista, bet esant pastoviam šalčiui, obuoliai laikosi geriau. Taip obuoliai laikomi tik šildomo namo palėpėje. Nešildomame name esant -150C po savaitės obuoliai, kaip juos bedengtumėte sušals.

 

     2. Nešildomame name obuoliai laikomi po grindimis ant žemės pastatytose dėžėse. Į dėžes įtiesiama politileninė plėvelė, sudedami obuoliai. Pašalus dėžės su vaisiais užpilamos sausais lapais 50 – 70 cm storiu. Užpilama kaip galima plačiau. Šis būdas paprastesnis, nes per atšilimus nereikia obuolių atidenginėti.

 

Liko viena problema – pelės. Čia jums nevisada padės katinas. Bet ir čia padės pastabių žmonių patirtis. Aplink obuolių krūveles ar dėžes, ant pelių takų ir prie landų pribarstoma sausų varnalėšų žiedynų (na tų, kur visur kimba). Įsivėlę į kailiuką  šie kibikai tiek neramina peles, kad jos ilgai neištveria ir palieka nesvetingus namus.

 

Kaip matote, obuolių laikymas žiemą ne toks ir sudėtingas. 

 

  Dalia

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas: