Skaitytojų laiškai

Pačios gražiausios pavasario šventės proga mūsų svetainės lankytojo Rimanto atsiųstas asmeninės patirties laiškas.


 Gal šio tinklapio lankytojams bus įdomus mano patyrimas sodybinėje daržininkystėje.Pasiskaitęs S.Jasionio , N.Kurdiumovo ir kitų autorių , jau keletą metų atsisakiau dirvos arimo kasimo ir kito dirvos niokojimo.

 

Koks nuostabus dalykas yra fiksuotos-aprėmintos lysvės. Pradžioje dariau medinį rėminimą. Nepasiteisino: greitai supūna ir po žiemos deformuojasi.Galiausiai per keletą metų suformavau lysves iš vejos betoninių blokelių.

 

  Jų įgilinti nereikia. Dedami žemės paviršiuje ir sujungiami metalo plokštelėmis. Po to lysvė užpildoma pagal galimybes geru dirvožemiu. Tas, aišku, kainuoja, bet tai visam laikui. Tarplysvis šienaujamas žoliapjove arba trimeriu.

 

Niekada darže nėra purvyno.Nusiskinti svogūno gali išeiti su šlepetėmis arba basomis.Rudenį lysves užmulčiuoju sodo lapais ir kitomis augalinėmis atliekomis. Svarbu nepalikti neuždengtų lysvių kad pavasarį nepriželtų piktžolių.

 

Sliekai savo darbą pradeda nuo ankstyvo pavasario ir prieš sodinimą po dar pilnai neperdirbtu mulčiu belieka tik silpnai supurenti lysvės paviršių. Čia keletas foto:

 

Rimantas

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: Nijolė
Data: 2016-06-17
El. paštas:
sveiki, Rimantai, gražios foto.Bet tai galutinis variantas. Norėčiau foto kur lysvės "užmulčiuotos sodo lapais ir kitomis augalinėmis atliekomis". Tada tai jau tikrai neestetiškai atrodo. Sąvartynas. Nebent uždengiate juoda polietileno plėvele.
Vardas: joana
Data: 2016-03-03
El. paštas: joana3@gmail,com
labai gera ideja.o ka primena tai kiekvieno vaizduotes vaisius.man lb patiko todel planuoju isdestyma lysviu,o jums Rimantai sveikatos ir gero derliaus.
Vardas: Danguolė
Data: 2015-02-08
El. paštas: b.danguole@gmail.com
Na, gražu, nors ir primena kapines. Bet kaip pasidaryti įremintas lysves kai sklypas nelygus? Pas mane sode yra nedidelis nuolydis...
Vardas: Oelda
Data: 2014-11-10
El. paštas: Oelda7@gmail.com
Pavasarį lentomis sutvirtinome pagal šiltnamį du pakraščius - gavosi kaip ir pakeltos įrėmintos lysvės. Ir patiko toks sutvirtinimas - tvarkingai atrodė, neslinko žemė, gerai pasiskirstydavo ir laikydavosi drėgmė. Nors žiūrint kai kuriuose sklypuose į tokias įrėmintas lysves man panašu į kapines, bet tai priklauso nuo lysvių ilgio, jų įkomponavimo į bendrą sklypo vaizdą. Kitąmet aprėmintų lysvių bus ir darže.
Vardas: Neriukas
Data: 2014-04-30
El. paštas:
Jo, ir man jie nemieli. Primena didelius antkapius.
Vardas: Gija
El. paštas:
o man visiška nesąmonė ... Jei čia mediniai borteliai tai neilgai tarnaus dėl drėgmės, o betoniniai darko daržo vaizdą ... Nei mieste, nei kaime nedera.
Vardas: Meilutė
El. paštas:
Jau išsiaiškinau ir radau atsakymus į paklausimus, besigrožėdama šiomis lysvėmis. Gerai įsižiūrėjus, galima pastebėti sutvirtinimus šonuose (jei kas iš pradžių ir nepamatė, kaip ir aš).
Vardas: Vincas
El. paštas:
Labai dėkoju už tokį vaizdų pavyzdį. Kol kas lysvių kraštai vis nuslenka, tarplysvius kloju linoleumo atraižom.Jūsų atveju man atrodo per sunkis medž. įrėminimui. Gal turite kitokių pasiūlymų.Ačiū.
Vardas: pradedančioji daržininkė
El. paštas:
Taip,gyveni ir mokiniesi.Labai gerai sugalvota.Mano galvoje idėjų taip pat netrūksta,tik kaip vyrą pripratinti prie tokių darbų?
Vardas: Janina
El. paštas:
SUPER gražus ir patogus daržas , dabar svajosiu apie tokius blokelius.Tik kaip sutvirtinat blokelius , nesimato.Gal vyrams ir aišku būtų , bet aš kadangi jau priklausau ''sodros sektai'' (pensininkė) tai nesuprantu kaip blokelius sujungti.O aš vis planus kūriau kuo lysves aprėmint , kad būtų ilgalaikis tarnavimas. Ačiū , kad dalinatės patirtim. Janina 2012.04.07
Vardas: Meilutė
El. paštas:
Gerb. Rimantai, Šaunuolis, kad taip gražiai susitvarkėte. Ir aš planuoju taip pasidaryti. Jau blokelius turiu. Klausimas: kur perkate blokelių sutvirtinimui metalo plokšteles? kurioje vietoje tvirtinate? (nuotraukose nesimato) Kokio pločio ir ilgio lysvės? Dėkoju už patarimus iš anksto. Meilutė
Vardas: Diana
El. paštas:
Įspūdingai atrodo. O kiek tokių įrėmintų lysvių turite? Ir dar klausimas-rašote, kad rudenį mulčiuojate, o pavasarį, vasarą? Foto lyg ir nesimato mulčiavimo.
Vardas: klientas
El. paštas:
Labai gera sodyba. Liuks!