Pirmoji patirtis naudojant Baikal EM-1

Vasara tik įpusėjo, o jau galima pasidalinti pirmaisiais pastebėjimais, naudojant efektyvius mikroorganizmus Baikal EM-1.


Šį preparatą naudojau šiose srityse: sėklų mirkymui prieš sėją, augalų apipurškimui ir laistymui, prieš augalų ligas ir kenkėjus, greitam kompostavimui, preparato EM1 pasidauginimui.

 

Pradžioje dar neturėjau Baikal EM-1 tad sėjau be jo ir iš karto susidūriau su labai blogu agurkų sėklų daigumu. Išdygo keli daigai, o kitų niekaip negalėjau sulaukti. Kai pagaliau gavau preparatą Baikal EM-1 nutariau atsėti agurkus, nes iškilo grėsmė šiemet likti be jų. Į stiklainį įlašinau 5 lašus Baikal  EM-1 ir agurkų sėklas užpyliau tik tiek, kad jas apsemtų. Po trijų valandų sėklos atrodė lyg pasidengusios žele sluoksniu. Po savaitės agurkai buvo sudygę visi, net gaila buvo retinti.

 

Vėliau išdygę agurkai pavijo anksčiau sėtus agurkus ir dabar gražūs, stiprūs, pradeda jau megzti pirmuosius agurkėlius.

em1

 

Mirkiau ne tik agurkų sėklas, bet ir ridikėlių, saulėgrąžų, pupelių, moliūgų, cukinijų, aguročių. Daigumas šimtaprocentinis nežiūrint sėklų senumo (keturių metų senumo petražolių sėklos sudygo visos po savaitės). Augalai žymiai sveikesni, stipresni, net  gražu žiūrėti. Nesitikėjau tokio rezultato. Tad dabar visas sėklas mirkysiu, ar lauke sėsiu ar kambaryje daigams.

 

Kas antrą savaitę laisčiau Baikal tirpalu (1 – 2  šaukštai į kibirą vandens). Tik čia yra viena gudrybė, kuri nepaminėta buteliuko etiketėje. Kiek pilama Baikalo į kibirą vandens tiek pat dedama ir ko nors saldaus, pavyzdžiui senos uogienės, kurios jau niekas nenori valgyti. Galima dėti ir cukrų – tai ką turi. Tai reikalinga tam, kad mikroorganizmai suaktyvėtų.

 

Laisčiau agurkus, pomidorus, ankstyvuosius kopūstus, paprikas... Sunku dabar pilnai ir objektyviai įvertinti rezultatą. Dabar ankstyvi kopūstai lipa iš lysvės (po savaitės valgysim). Pomidorų pilnos kekės ir jau valgome nuo liepos pradžios. Vaizdelis džiugina akį. Manome, kad tai ir mikroorganizmų įtaka.

Purškimas EM-5 tirpalu pasiteisino. Purkšta iš viso tik du kartus. Amarų ant obelų ir slyvų nebeliko. Kriaušių rauplių plitimas sustabdytas, nes EM-5 buvo panaudotas pačioje ligos pradžioje ir pasirodė besąs efektyvus.

 

Žinodami komposto naudą ir įtaką augalams apsidžiaugėme galimybe greitai, per 2-3 mėnesius pasidaryti kompostą. Dar sunku ką nors pasakyti, bet darome kompostą su Baikal EM-1 ir tikimės, kad jau rudenį galėsime jį panaudoti lysvėse. Pavasarinė krūva pildoma iki liepos vidurio ir naudojama tų pačių metų rudenį, o nuo liepos vidurio krūva kraunama pavasariniam naudojimui.

 

Ekonomiškai naudinga mikroorganizmus pasidauginti patiems. Tai visiškai nesudėtinga. Jokių ypatingų priemonių ir įrankių tam nereikia, o finansinę ir ekonominę naudą kišenė greitai pajunta, nes naudojant šį preparatą nereikia  pirkti:

 

 -Auginimo stimuliatorių
-Trąšų ir mėšlo
-Augalų apsaugos priemonių nuo ligų ir kenkėjų
-Kitų priemonių greitam kompostavimui
-Preparatų piktžolėm sudrausminti (piktžolių šaknys pakertamos plokščiapjove arba kilpa ir viskas nupurškiama arba palaistoma preparatu Baikal EM-1. Mikroorganizmai sveikų augalų neliečia, o negyvas ar pažeistas piktžoles tiesiog suvalgo, paversdamos naudingu humusu)

 

Tai dar toli gražu ne visos EM panaudojimo galimybės. Visko neišbandėm, bet sezonas dar nesibaigė/

 

Dalia

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: Dalia
Data: 2017-08-23
El. paštas:
Laba diena kenkėjams naikinti daromas EM5 tirpalas, žiūrėti EM technologijas. Amarams naikinti naudoju muiliną vandenį.augalą nupurkšti juo, ypač apatines lapų puses, tiesiog išmaudyti. Po savaitės, jei reikia, pakartoti.
Vardas: Edita
Data: 2017-08-23
El. paštas: essaba7@gmail.com
laba diena, ar galite parašyti plačiau kada ir kokiu kiekiu naudoti nuo amarų, nes atrodo niekada jų neatsikratysiu :(,esu išbandžiusi daug visokių natūralių priemonių,bet deja, nepateisino lūkesčių. Labai ačiū.
Vardas: Dalia
Data: 2017-03-14
El. paštas:
O kaina jau kita.
Vardas: Eva
Data: 2017-03-14
El. paštas: ekatkiene@gmail.com
Baikal EM1 yra Ermitaže ir Klaipėdos Depo
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Jeigu jau įsigijote Baikal-EM1, tai labai lengvai Baikal-EM5 galite pasigaminti patys. Kaip tai padaryti galite perskaityti mūsų tinklapyje. Jums tereikia užeiti į skyrelį EM-technologijos ir susirasti straipsnį "Natūrali apsauga nuo kenkėjų - EM5"
Vardas: grazvyda
El. paštas:
Laba diena. Užsisakiau preparatą baikal-1,bet dar noriu sužinoti dėl preparato baikal-5 ir kaip jo gauti?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Efektyvių mikroorganizmų preparatą "Baikal EM1" galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje adresu www.eparduotuve.sodyba.org arba užsisakyti el.paštu sodyba.org@gmail.com ir tel. 861272188
Vardas: grazvyda
El. paštas:
laba diena, o kur nusipirkti to baikal?