Sveiki sulaukę žiemos

Praėję metai mums – buvo įvairių naujovių metai. Ir dabar bandome įvertinti tų naujovių naudingumą.


1.      Pasinaudojome B.A.Bubliko knygoje aprašyta patirtimi.

 

2.      Išbandėme šiltnamį su polikarbonatine danga.

 

3.      Savo sklype panaudojome efektyvių mikroorganizmų preparatą „Baikal EM-1“.

 

Pasinaudojome Bubliko intensyvaus sėjimo – sodinimo ir augalų derinimo patarimais. Siauroje lysvėje (50cm) padarėme 3 išilgines vageles. Į išorines – susodinti svogūnai ir į tas pačias vageles priberta špinatų sėklų, o vidurinėje vagelėje pasėti ridikėliai. Užaugus ridikėliams ir špinatams jie buvo nurauti. Į ridikėlių vietą pasodinti salierai, o svogūnai liko augti toliau. Rugpjūčio mėnesį nuėmus svogūnų ropučių derlių į jų vietą tuoj pat buvo pasėtos avižos, kurios pasiliks iki pat pavasario kaip sideratai. Lapkričio mėnesį nuimtas salierų derlius.

 

lysve

Rudenį , nuėmus derlių tuoj pat sėjame sideratus tai puiki trąša ir geras mulčas.

 

 Kitas intensyvus sėjos sodinimo pavyzdys panaudotas polikarbonatiniame šiltnamyje. Šalia auginamos pagrindinės kultūros – pomidorų iš abiejų takelio pusių buvo sėjama ridikėliai, krapai, salotos. Tik pradėjus juos rauti į atsiradusius laisvus tarpus buvo sodinami ankstyvų kopūstų daigai. Liepos viduryje nuėmus kopūstų derlių vėl sėjami ridikėliai, krapai, salotos ir nuo rugsėjo mėnesio špinatai.

 

viduje siltnamio

Dabar jau gruodžio mėnuo ir oras dar ledžia mums pilnai išnaudoti polikarbonatinio šiltnamio privalumus, nes dar auga krapai, salotos, špinatai ir pekino kopūstai. Iki stipresnių šalčių (-2 tokiam šiltnamiui tai dar ne rodiklis užbaigti sezoną) mes dar turėsime žalumynų.

zalumynai viduje siltnamio

 Kitas tokio šiltnamio privalumas yra tai, kad jame oras ir dirva greičiau įšyla ir dėka konstrukcijos ypatybių per naktį nespėja atvėsti. Todėl žymiai anksčiau galima pradėti sėjos – sodinimo sezoną, jį prailginti ir gauti įvairesnių kultūrų derlių. Šiais metais praūžęs uraganas leido patikrinti tokio šiltnamio stabilumą ir patvarumą. Mūsų šiltnamiai kaip stovėjo taip ir stovi, nieko jiems neatsitiko. Jokių konstrukcijos ir dangos pakenkimų. O  štai plėvele dengtas šiltnamis nukentėjo: ir konstrukcija, ir danga, ir taip atsitiko ne pas mus vienus – akivaizdu, kad plėvelinių šiltnamių patvarumas ženkliai nusileidžia polikarbonatiniams.

 

 Dar vienas naujovė EM – technologijos. Naudojome mikrobiologinį preparatą „Baikal EM-1“. Rezultatas toks: komposto gamyba vyksta neįtikėtinai greitai, mirkytos jame sėklos sudygsta visos kartu draugiškai, net ir labai senos. Augalų nepuolė amarai ir ligos. Tai efektyvi priemonė mažinanti piktžolių kiekį: naudojamas EM kompostas, dirvos purenimas ir laistymas (purškimas) Em preparato tirpalu. O pačiam pasigaminus EM ekstrakto, preparato „Baikal EM-1“ išeiga sumažėja 30 kartų!

 

Pasigirkite ir Jūs savo darbo ir kūrybos vaisiais.

 

Laukiame ir nuotraukų.

 

Algirdas ir Dalia

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi






Saugos kodas:

Vardas: Algirdas
El. paštas:
Šitam šiltnamiui pamato nereikia. Šiltnamio apačioje labai tankiai varžtais prisukami apverstos t formos profiliai ir jie yra įkasami į iškastą tranšėją. galima nebent šiltnamio viduje dar papildomai pritvirtinti medinius tąšus. Labai norint, žinoma, galima viską padaryti ir į pamatą.
Vardas: Maryte
El. paštas:
Laba diena mane labai domina polikarbonatinis šiltnamis. Viskas lyg ir aišku tik dar norėčiau sužinoti ar šiam šiltnamiui reikia papildomai daryti kokį nors pamatą ar pakanka tos konstrukcijos, kurią parduoda pardavėjai? Ačiū