Ką veikti sode, įpusėjus rudeniui

Ogi apsaugoti medelius nuo graužikų. Mūsų krašte tai pelės, kiškiai ir stirnos. Nepasirūpinus medeliais, pavasarį galime rasti švariai nužievintus stagariukus. Ir pykti galėsime tik ant savęs. Kad taip neatsitiktų, dar nevėlu apsaugoti medelius. Anksčiau rišdavau medelius laikraščiais, nestoru kartonu, kiečiais. Tačiau tai darbas reikalaujantis daug laiko ir jėgų. Gerai, jeigu reikia aprišti tik keletą medelių, o jei 30 – 40, tai pabaigus rišti gali ir nebeišsitiesti.


sodinukas

  Vėliau aptikau tokį balinimo mišinį, kuris kartu apsaugo ir nuo graužikų. Efektyvu, bet minusai tie patys.

 

      Tinklas – brangu ir neapsaugo apatinių šakų.

 

 

      Prieš 4 metus atradome „Zuikbaidį“. Atrodė išsisprendė visos problemos, tačiau – pavasarį aptikau, kad ten, kur juo tepiau, žievė pajuodo, vėliau pradėjo luptis. Gal todėl dabar šio preparato nebegamina. „Zuikbaidis“ efektyvus, pagamintas iš natūralių medžiagų, nebrangus, juo lengva naudotis. Taciau turi dideli minusa - kenkia medelio žievei. Todel jį reikia tepti ant ko? Ant ko nori, tik ne ant plikos žievės. Pradėjau eksperimentuoti. Prisikarpiau 2cm pločio medvilninių juostelių ( iš senų, išaugtų rūbų ir t.t.). Tomis juostelėmis, plačiais mostais, apvyniojau medelių kamienus ir apatines šakas. „Zuikbaidžiu“ tepiau jau ne medelio žievę, o medžiagą. Veikia, bet vis dar per daug darbo. Šiais metais procesą dar supaprastinau. Juosteles sukarpiau maždaug 10cm ilgio gabaliukais. Jais maždaug kas 20cm aprišau kamieną ir apatines šakas, patepiau. Pirmąjį raištelį rišu pačioje apačioje, prie pat žemės – tai siurprizas pelėms. Nesunku, patiko.

jaunas medelis

      Kiek aukštai reikia saugoti medelį? Suaugęs kiškis, atsistojęs ant užpakalinių kojų, gali apgraužti medelį net 1m aukštyje.

      Kuo tepu, jeigu „Zuikbaidžio“ nebegamina. Teko išsiaiškinti jo sudėtį. „HERBAceras“ (perkamas veterinarijos vaistinėje) ir žuvų taukai (skysti, be papildomo kvapo, kuo labiau smirdi žuvimi, tuo geriau). Maišoma lygiomis dalimis. Tepu paprastu pagaliuku, dedu taškelius.

      Ar reikia taip teplioti visus medžius ir krūmus? Tik jaunus – pačius skaniausius.

 

 

Dalia

 

 

 

 

 

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: Algirdas
El. paštas:
Viskas smulkiai ir su piešinias pateikta N.I.Kurdiumovo knygoje "Protingas sodas"
Vardas: naujokė
El. paštas:
sveiki, ar dar ne vėlu kasti duobes pavasariniam vaismedžių sodinimui? Gal galite paaiškinti, kaip tai teisingai atlikti.
Vardas: Dalia
El. paštas:
Spalio viduryje pirkau vet. vaistinėje, Kaune.
Vardas: Kamala
El. paštas:
Problema tai, kad ir Herbacero vaistines nebegauna Teks vel ka nors israsti.
Vardas: Dalia
El. paštas:
Su vaiskrūmiais taip pat. Mano šaltalankiai plačiai paplitę, jų niekaip neapsaugau, nes per 5 metus nemačiau nė vieno pagraužto.
Vardas: kestutis
El. paštas:
Nuosirdus aciu uz praktiskus patarimus paciu laiku,-kaip tik grizes i Lietuva,i savo busima sodyba,aprisiu visus tik ka siais metais pasodintus jaunus medelius.Kazin o kaip su jaunais vaiskrumiais(saltalankiais pvz)-ar jie irgi skanus kol jauni grauzikams ir kitiems zvereliams?