Astrologija sode, darže ir gėlyne

Ar žinote, kad laiku pasodinus ir laiku nuėmus derlių, galime gauti bent 20% daugiau produkto? Tam nereikia nei vieno papildomo judesio ir nė gramo pagalbinių trąšų. Mėnulio padėtis Zodiako ženkluose - tai tam tikrų energijų poveikis ne tik augalų augimui ir derlingumui, bet ir dirvožemio būsenoms. Kada ateina tas tinkamiausias laikas, galima žinoti.


„Persodinant būtina atsižvelgti į palankias kiekvienai daržovei dienas (tai žmogus jau žino iš mėnulio kalendoriaus)“

 

(V. Megre ,,Anastasija" 66 psl.)

 

Šį sykį noriu pasiūlyti labai įdomią informaciją apie Mėnulio mėnesį - tai mums įprasti Saulės metai miniatiūroje. Šių dviejų ritmų pagrindas vienodas - pilnas planetos arba palydovo ratas apie centrinį kūną: Žemės aplink Saulę, Mėnulio aplink Žemę. Žemės stebėtojui atrodo, kad Saulė ir Mėnulis daro ratą dangaus skliaute, t.y. keliauja per visus dvylika Zodiako ženklų (tai astrologiniai mėnesiai). Saulė per vieną ženklą pereina maždaug per 30 dienų, o Mėnulis ,,svečiuojasi" kiekviename ženkle 2-3 dienas. Ir štai pasirodo, kad nuo to, kokiame Zodiako ženkle yra Mėnulis augalų sodinimo momentu, priklauso sodinuko augimo greitis ir augalo produktyvumas. Čia nėra nieko sudėtingo, galime išvesti labai paprastą analogiją kaip pavyzdį: Saulė Vandenio ženkle būna pačiame viduržemyje (nuo sausio 20/21d. iki vasario 19/20d.), o Liūto ženkle - per sausiausią vasaros laikotarpį (nuo liepos 23/24d. iki rugpjūčio 23/24d.). Nei spiginant šalčiui, nei kepinant kartais labai negailestingai Saulei niekas nesėja į atvirą gruntą. Taigi, laikantis šios logikos, kai Mėnulis yra Vandenyje arba Liūte, kažką sodinti taip pat neracionalu. Tereikia suprasti vieną dalyką - Mėnulis Liūte ir Vandenyje būna kiekvieną kalendorinį mėnesį, juk jis visą Zodiako ratą apeina per 27,3 dienos, o kalendoriniame mėnesyje yra 30-31 diena. Tokiu būdu, Mėnulis Vandenyje (ir visuose kituose ženkluose) būna ir sausį, ir vasarį, ir birželį…Telieka išmokti nemaišyti Saulės ir Mėnulio ciklų.

 

Žinoma, kad prieš pusantro tūkstančio metų Zodiako ženklai (Mėnulio atžvilgiu) buvo padalinti į produktyvius arba derlingus (Jautis, Vėžys, Svarstyklės, Skorpionas, Žuvys) ir į neproduktyvius arba sterilius (Avinas, Dvyniai, Liūtas, Mergelė, Šaulys, Ožiaragis, Vandenis). Iš pastarųjų išskiriami sausieji (nevaisingi) ženklai: Avinas, Liūtas, Šaulys ir Vandenis. Griežto draudimo čia nėra: kai kurios kultūros (salotos, špinatai, cukriniai runkeliai) ,,džiaugsis" pasodinti, kai Mėnulis keliauja Avino ženklu. Mergelės ženklas tinkamas sodinti dekoratyviniams augalams, Liūto ženklas - medžiams ir krūmams. Bet neverta rizikuoti sėklomis, kai Mėnulis yra Liūto ženkle, ir nerekomenduojama sodinti, kai Mėnulis Vandenyje: persodinti augaliukai žūna, sėklos nesudygsta, supūva.

 

Produktyvių ženklų tarpe išskiriami ,,drėgnieji", kai augalai aktyviausiai pasisavina vandenį ir kaupia jį žaliosiose savo dalyse - tai Vėžys, Skorpionas, Žuvys ir Svarstyklės. Kai Mėnulis yra šiuose ženkluose, laistyti augalus yra efektyviausia.

 

Taigi, sodiname ir persodiname kai Mėnulis yra produktyviame ženkle arba bent jau nevaisingame, bet vengiame tai daryti, kai Mėnulis yra Vandenyje ir Liūte. Žinoma, stengiamės šiuos darbus dirbti esant tinkamai Mėnulio fazei. Bet ką daryti tuo atveju, jei, tarkime, Mėnulis yra Vėžio (ypatingai derlingame) ženkle, bet tuo pat metu Mėnulis yra dylantis, o mes norime pasisodinti salotų ar krapų? Pirmenybė teikiama ženklui, kuriame yra Mėnulis, sodiname salotas nors Mėnulis ir dyla (ką jau padarysi!), bet turime omenyje, kad daržovių augimas bus lėtesnis ir derlius nebus maksimalus. Dar reikia paminėti, kad geriausia sodinti, kai Mėnulio nesimato dangaus skliaute - kai jis dar nepatekėjo arba jau nusileido (ypač vengti Mėnulio nusileidimo ir kilimo valandų). Duomenys apie Mėnulio tekėjimo ir nusileidimo laiką lengvai randami bet kuriame nuplėšiamame kalendoriuje.

 

Norisi nors trumpai užsiminti ir apie derliaus nuėmimą. Šiuo atveju yra du variantai: rauname ar skiname vaisių tam, kad iškart būtų galima jį suvalgyti, arba perdirbimui ir ilgam saugojimui. Viršutinę augalo dalį (lapus, stiebus, žiedus, vaisius) greitam naudojimui geriausia skinti esant augančiam Mėnuliui ir kuo arčiau pilnaties: jie tada skaniausi. Visi mikrobai, kuriuos neišvengiamai susirenkame su vaisiumi, esant augančiam Mėnuliui, yra ypatingai rajūs, nes jų bioritmai šioje fazėje kyla, todėl saugojimui geriausia skinti lyg ir sąlyginai snūduriuojantį, ,,rudeninį" vaisių - dylant Mėnuliui - ir dar pageidautina, kai Mėnulis yra neproduktyviame ženkle (geriausia nevaisingame). Tai ypatingai svarbu bulvėms, kurias geriausia kasti arčiau jaunaties, kai Mėnulis yra Avino, Dvynių, Šaulio, Ožiaragio ar Vandenio ženkle. Dar iš bėdos Mėnulis gali būti Liūte, Mergelėje, bet tikrai netinka Skorpiono(!), Vėžio, Žuvų ženklai. Bulves, iškastas esant Mėnuliui Skorpione, ne tik sudėtinga išsaugoti, bet jos ir neskanios. Derlių konservuoti geriausia esant dylančiam Mėnuliui, t.y. nuo pilnaties iki jaunaties (geriausia kuo arčiau jaunaties), kai Mėnulis yra Vėžio, Skorpiono ar Žuvų ženkle. Taigi, kiekvienam augintojui/-jai reikėtų turėti savo individualiai susidarytą darbų Mėnulio kalendorių. Tačiau galima remtis ir bendromis rekomendacijomis pagal Mėnulio padėtį Zodiako rate.

 

Svogūninės gėlės, pasodintos Mėnuliui einant per Jaučio ženklą, labai gražiai ir visos kartu draugiškai sudygsta pavasarį, žydi ypatingai ilgai ir spalvingai. Pasėti augalai ilgai nedygsta, tačiau iš po žemės ūgliukai pasirodo labai draugiškai, nėra nei pirmo, nei paskutinio. Jie puikiai prisitaiko prie esamų sąlygų, turi daug augliukų, gausiai, ilgai ir gražiai žydi, turi stiprią šaknų sistemą ir gerai dera. Šie augalai puikiai atlaiko temperatūrų kaitas ir išsiskiria savo gebėjimu gerai žiemoti, tačiau jie dažnai serga ir jų subrandintos sėklos nėra kokybiškos. Būsite patenkinti šiomis dienomis pasėtais sėjinukais, sodinukais ir persodintais augaliukais. Taip pat tinka sodinti bulves, skiepyti ir apipjaustyti augalus, kad jie geriau augtų. Daigai ir sodinukai greitai prigyja ir gerai auga.

 

Sėti, sodinti ir persodinti augalus reikia tuomet, kai Mėnulis būna Žemės, Vandens ženkluose arba Svarstyklių ženkle, tačiau svarbu atsižvelgti ir į Mėnulio fazę kiekvienam augalui. Tuo pat laiku gerai šaknijasi auginiai, gyvašakės, ūsai ir pasiseka įvairiausi skiepai.

 

Sėjinukai, pasėti Mėnuliui einant Vėžio ženklu, dygsta lėtai, bet labai švelniai. Šaknų sistema vystosi gerai, bet būna labai trapi. Derlius gali būti gausus, tačiau trapūs stiebai dažnai neišlaiko ir lūžta. Dar vienas šių augalų ypatumas: jie yra neaukšti ir linkę gultis. Vaisiai labai sultingi, todėl netinkami ilgam saugojimui. Juos geriausiai naudoti žiemos atsargoms (konservavimui, raugimui, užšaldymui) arba suvartoti greitai. Šių augalų sėklos nėra aukštos kokybės. Šiomis dienomis persodintais daržovių ir vienmečių gėlių daigeliais liksite patenkinti. Geriau nesodinti vaismedžių ir augalų, kurie žiemoja grunte, nes šie augalai nebus atsparūs žiemojimui.

 

Kai Mėnulis juda Mergelės ženklu, žemė ir jos ,,gyventojai" yra pasirengę pasitikti sėklas ir padėti augalams gimti. Šiomis dienomis geriausia sėti vienmečius žydinčius augalus. Vaisiniai augalai suformuoja puikią šaknų sistemą ir gerai prisitaiko, tačiau duoda mažą derlių, neišaugina sėklų, o reti vaisiai tikrai nepasižymi sultingumu. Seksis pikuoti ir persodinti visų daržo augalų augliukus, išskirstyti ir persodinti daugiametes gėlytes, sodinti ir persodinti vaiskrūmius, vaismedžius ir braškes, o taip pat tinka skiepyti ir apipjaustyti.

 

Augalus, pasėtus, kai Mėnulis buvo Vėžyje, Skorpione ar Žuvyse, labai gerai pikuoti, persodinti, nes jie retai serga ir greitai atsigauna nuo žaizdų, padarytų persodinant.

 

Mėnulis Svarstyklių ženkle apdovanoja pasėtus tomis dienomis augalus derlingumu. Nuo šių augalų tinkamomis dienomis surinktas derlius gerai ir ilgai išsilaiko. Augalai turi stiprią šaknų sistemą, persodinti greitai ir labai gerai prigyja, yra atsparūs ligoms. Nuo šių augalų surinktos sėklos yra aukštos kokybės ir išsilaiko pagal visus norminius reikalavimus. Šiomis dienomis bus sėkminga sėja, persodinimas ir sodinimas daržovių, gėlių, uogienojų ir vaisinių medžių, puikiai šaknysis augliukai, tinka skiepyti ir apipjaustyti vaismedžius ir vaiskrūmius, sodinti bulves.

 

Sėjinukai, pasėti Mėnuliui einat Skorpiono ženklu, išdygsta greitai, augalai būna aukšti, stiprūs, turi tvirtą šaknų sistemą, stiebai ir šakos gali išlaikyti gausų stambių vaisių derlių. Jeigu tinkamu laiku bus surinktas derlius nuo šių augalų - jis išsilaikys ilgai ir gerai. Sėklų daug, jos geros kokybės, išsisaugo pagal visas normas. Jei šių augalų nepjaustysite, jie bus pakankamai atsparūs ligoms, tačiau per atviras žaizdas jie lengvai pasigauna infekcijas. Tai tinkamas laikas sėti vaisinius augalus ir gėles, sodinti bulves.

 

Augalai, pasėti Mėnuliui einant Ožiaragio ženklu, duoda gerą derlių, bet vaisiai yra vidutinio dydžio. Tinkamu laiku surinktas derlius ilgai išsilaiko. Sėklos taip pat yra aukštos kokybės ir išsilaiko daug ilgiau negu priklauso pagal normas. Sėjinukai dygsta lėtai, bet labai draugiškai, turi stiprią šaknų sistemą. Šie augalai išsiskiria iš kitų tuo, kad sugeba pakelti pakankamai žemą temperatūrą, staigias permainas ir sausrą, o taip pat yra atsparūs ligoms. Todėl yra gerai sėti ir sodinti augalus, kurie žiemos atvirame grunte. Mėnuliui judant Ožiaragio ženklu, gerai sėti, sodinti, persodinti visus vaisinius augalus, gėles, bulves, medžius ir vaiskrūmius, skiepyti ir perskiepyti medžius, ruošti ūgliukus.

 

Augalai, pasėti Mėnuliui einant Žuvų ženklu, greitai, draugiškai sudygsta ir duoda gerą derlių. Vaisiai skanūs ir sultingi, bet netinka ilgam saugojimui. Todėl geriausia sėti tas daržoves, kurias valgysite iškart arba perdirbsite žiemai. Kai Mėnulis Žuvų ženkle, augalai lengvai atlaiko persodinimą, greitai prigyja. Šaknų sistema vystosi normaliai, bet ji labai lengvai pažeidžiama. Šie augalai sunkiausiai prisitaiko prie nepalankių oro sąlygų, todėl geriau nesėti ir nesodinti tų augalų, kurie žiemos atvirame grunte. Nerekomenduojama persodinti augalų, kurie pasėti, kai Mėnulis buvo Skorpiono ženkle, o taip pat nepersodinėti svogūninių daržovių ar gėlių, nes didelė tikimybė, kad pus šaknų sistema. Sėkmingai augs sėjinukai ir į lauką persodinti daržovių ir vienmečių gėlių daigai, tinka ruošti ūgliukus skiepijimui, apipjaustyti medžius ir krūmus.

 

Šią informaciją galima tęsti ir tęsti. Labai svarbu žinoti, per kokią Mėnulio fazę yra dirbami darbai, sėjama ir sodinama. Darant svarbius sprendimus, darbo pradžiai rekomenduojama žinoti, kelinta yra Mėnulio diena pagal Mėnulio kalendorių. Tai tikrai nėra sudėtinga, bet reikia išmokti visa tai sekti ir pritaikyti savo buityje, savo darbuose, priimant sprendimus. O jei dar prie viso to jums svarbu, kada planetos papuola į Karališkus ar Briliantinio kelio laipsnius, ir jei tai pritaikysite savo gyvenime - tikrai pamatysite rezultatus, nes astrologija kiekvieną iš mūsų moko ir apsisaugoti, ir nepražiopsoti sėkmės momentų. Ji nėra kategoriška, nes visada palieka pasirinkimo laisvę.

 


Valdemara  
Avestos astrologinė mokykla

 

Valdemaros straipsnį lydi dr. V. Danilčenko 2001 metų kalendoriui atrinkta medžiaga
 
lentele
lentele
lentele
 

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi






Saugos kodas:

Vardas: Dalia
El. paštas:
sėjos kalendorių sudarinėju pati, atsižvelgdama į vietines sąlygas. Priklausomai nuo to, kuriai šaliai kalendorius skirtas,palankios dienos skiriasi 1 - 2 dienas į vieną ar į kitą pusę.
Vardas: senjora
El. paštas:
teko ne kartą pastebėti kad labai skirtingai nurodomos palankios dienos sėjai vis kitų leidėjų.