Žarnyno valymas

Daugelis ligų, iš pirmo žvilgsnio, neturinčių nieko bendro su žarnynu, kyla būtent iš jo.Prisiminkime ką ir kaip daugelis iš mūsų valgo. Pavyzdžiui, pusryčiams kava, duona, dešra, salotos, makaronai, sviestas. Tur būt, ne paslaptis, kad jeigu mes reguliariai nevalome savo organizmo, tai puvimas žarnyne, nuodai kraujyje ir staigus deguonies transportavimo sumažėjimas į smegenis stipriai apsunkina mūsų gyvenimą.

 


Daugelis ligų, iš pirmo žvilgsnio, neturinčių nieko bendro su žarnynu, kyla būtent iš jo.Prisiminkime ką ir kaip daugelis iš mūsų valgo. Pavyzdžiui, pusryčiams kava, duona, dešra, salotos, makaronai, sviestas. Tur būt, ne paslaptis, kad jeigu mes reguliariai nevalome savo organizmo, tai puvimas žarnyne, nuodai kraujyje ir staigus deguonies transportavimo sumažėjimas į smegenis stipriai apsunkina mūsų gyvenimą.

 

Sudėkime į puodą viską ką mes suvalgėme per savaitę, pridėkime tenai mielinių grybelių, bakterijų ir virusų, pastovių žarnyno gyventojų, “leistinas normas” pesticidų maiste , nitratų, konservantų, įvairių vaistų liekanų, kurių dosniai mums išrašo gydytojas, sunkiųjų metalų druskų, tokių kaip švinas, kurių norma miestų dirvose viršija šimtus kartų, ten pat įmeskime 2-4 rūšis žarnyno parazitų ir milijonus jų kiaušinėlių, kuriais užsikrėtę 100% žmonių, nežiūrint į tai, kad jie plauna rankas, daržoves ir vaisius ir nesibučiuoja su savo šunimis, sutvirtinkime tai 6-12kg. senų prie žarnyno sienelių priskretusių išmatų, kurios ten susikaupė per daugelį mūsų gyvenimo metų, visą tai sandariai uždarykime dangčiu ir pastatykime į vietą, kur temperatūra 37 laipsniai (tokia kūno temperatūra) ir laikysime ilgai ilgai...

 

schema

 

Dabar pažiūrėkite į paveikslėlį.Kiekviena storosios žarnos sritis stimuliuoja tam tikrą organą.Ši stimuliacija vyksta taip: ertmė užsipildo atidirbta maisto košele, kurioje pradeda intencyviai daugintis mikroorganizmai, išskirdami energiją bioplazmos pavidalu, kuri stimuliuojančiai vekia šią sritį, o per ją organą, esantį sąrišyje su šia sritimi.

 

Jeigu ši sritis priskretusi susitrombavusiomis išmatomis, tai stimuliacijos nėra, ir palengva prasideda esamo organo funkcijos silpnėjimas, o taip pat patalogijos pradžia.

 

 

 

Tai ką mums daryti?

 

1.Atstatyti storojo žarnyno švarą.

 

Tai padės likviduoti pagrindinį organizmo užterštumo židinį.Žarnynas užsiteršia nuo neteisingo maisto produktų tarpusavio suderinamumo, virto ir rafinuoto maisto, neteisingo skysčio panaudojimo ( geriame po valgio ) ir nenatūralių gėrimų.

 

Maistas sukeliantis vidurių užkietėjimą: visi mėsos produktai; šokoladas, kakava, saldumynai, cukrus, karvės pienas, kiaušiniai, balta duona, tortai ir pyragaičiai.

 

2.Atstatyti peristaltiką ir žarnyno sieneles.

 

Tai padės žarnynui pilnai atstatyti savo funkcijas

 

3.Atstatyti storojo žarnyno mikroflorą, tuomet:

 

a) maitinimas taps visavertis dėl mikrobų sitezuojamų įvarių maistinių medžiagų ir vitaminų;

 

b) Normalizuosis stimuliuojančios žarnyno sistemos veikla, kas padarys mūsų organizmą labiau gyvibingą;

 

c) Normalizuosis ir išaugs mūsų imuninės sistemos galybė.

 

Vartojant vaistus, ypač antibiotikus, nyksta ir išsigimsta mūsų mikroflora.

 

 

Žarnyno valymo procedūra

 

Po to kai atliktos 3-5 organizmo “minkštinimo” procedūros, būtina atlikti patį žarnyno valymą klizmų pagalba.

 

Nuo seniausių laikų klizmos buvo laikomos efektingiausia ir prieinamiausia priemone ne tik valant žarnyną, bet ir organizmą visumoje.Kaip teigia senoviniai medicininiai šaltiniai – Ajuverda, ČŽUD – ŠI (tibetietiškas Ajuverdos variantas) klizmos padeda atsikratyti nuo 80% žmogaus organizmo ligų.

 

Yra daugybė klizmų atlikimo variantų.Plačiausiai paplitęs storojo žarnyno valymas pagal Uokerį.Tam reikalingas Esmarcho indas,kurį galima nusipirkti vaistinėje.

 

Tos kurios parduodamos vaistinėse puikiai atitinka visus reikalavimus.

 

Imame 2 litrus šilto vandens,įpilame į jį 1-2 valgomuosius šaukštus citrinų sulčių arba obuolių acto(tam, kad suteikti vandeniui rūgščias savybes) ir Esmarcho indo pagalba įvedame šį skystį į storąjį žarnyną.Pirmą savaitę šią procedūrą darome kasdien, antrą – kas antrą dieną, trečiają – kas trečią, ketvirtą – kas ketvirtą dieną, o toliau vieną kartą į savaitę.Jau po savaitės atsiras organizme lengvumas.

 

Efektyvus žarnyno valymas pagal G.Malachovą

 

Prieš pateikiant pačios klizmos procedūros aprašymą PERSPĖJIMAS. NĖŠČIOMS MOTERIMS JOKIŲ VALYMŲ, STUMIANČIŲ ORGANIZMO ENERGIJĄ ŽEMYN, NEATLIKINĖTI.VALYKITĖS IŠ ANKSTO, IKI NĖŠTUMO.

 

Klizmos procedūros aprašymas

 

Įpilate 1,5 - 2 l šlapimo į Esmarcho indą, pakabinate jį apie 1,5 m virš grindų. Žarnelės antgalį sutepate aliejumi.Suspaudžiate žarnelę, kad skysti neištekėtų (jeigu yra kranelis, tai užsukite jį).Atsiklaupkite ant kelių, pasiremkite alkūnėmis (dubuo turi būti aukščiau pečių), įveskite antgalį 10-25 cm gilyn.Toliau atleiskiteužspaustą vietą ir palaipsniui suleiskite visą skysti.

 

poza

PERSPĖJIMAS. Jeigu žarnynas turi patologinius pertempimus arba stipriai pritrombuotas išmatų akmenimis, tai skystis, greitai leidžiamas, gali ištekėti atgal arba ištemti tą sritį , kuri yra prie užsikimšimo vietos, iššaukdamas nemalonius pojūčius.Kad šito nebūtų, kontroliuokite skysčio suleidimą, laiku suspausdami ir atleisdami žarnelę pirštais.Tuo pačiu kvėpuokite lėtai, bet giliai – pilvu, išpūsdami jį įkvėpiant ir įtraukdami iškvėpiant.Visa tai padės jums išvengti nemalonių pojūčių, atliekant pačią procedūrą.Kai storasis žarnynas bus išvalytas, 2 litrai skysčio į jį suteka per 30-40 sekundžių.

 

Po to kai skystis sutekėjo, atsigulkite ant nugaros ir pakelkite dubenį.Žymiai geriau, jeigu jūs padarysite pratimą “Žvakė” , po 20-30sek. nuleiskite kojas už nugaros, atlikdami pratimą “Plūgas”.Tokioje padėtyje pabūkite 30-60 sekundžių.

 

Toliau jūs palengva gulatės ant nugaros ir iš karto verčiatės ant dešiniojo šono.Šių pratimų dėka skysti laipsniškai pereina visas storosio žarnos dalis, patekdamas į sunkiai prieinamas sritis, įskaitant ir akląją žarną (apendiksą).Būtent ši technika leidžia tolygiai praplauti visas žarnyno dalis.Būtinai pasinaudokite šiais niuansais – jie patikrinti praktikoje.Kitaip jūs išplausite tik dalį storosios žarnos, palikę kitose patologiją , būsimų ligų garantą.

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: Aiste
Data: 2017-08-24
El. paštas:
Sveiki! Ar proceduros metu susileidziame tik 2l? Klinikoje man buvo leidziama 5k po 2l ( suleidziant/issiurbiant). Aciu uz atsakyma:)
Vardas: ausra
Data: 2016-10-23
El. paštas: meganaru2@yahoo.com
kai pradeda nugara lengvai skaudeti,jau zinau,kad laikas darytis klizma.Jau po keliu kartu praina nugaros tempimas ir nervai atsipalaiduoja.O ypac gerai pasidaryti,kai kamuoja sunkios pagirios,issivalo visi brudai...dar valantis patartina pagerti geruju bakteriju...
Vardas: Ausra
Data: 2016-09-13
El. paštas: ausrakat@gmail.com
laba diena, ruosiuosi valyti kirminus is organizmo su bitkresle, pelynu ir gvazdikeliu. Noriu paklausti, kuo galima pakeisti klizma.
Vardas: Angele
Data: 2016-01-02
El. paštas: angele.bermudai@gmail.com
Prenumeruoju "parikmacher tv., tai jie ten prikabina labai geru rusisku paskaitu. Pvz. apie sodos gerima ar zarnyno valyma klizmom su soda nuo kirminu.
Vardas: Darius
Data: 2015-03-20
El. paštas: dpaulevicius@gmail.com
gal kas bandete J.Tulcinos <a href="http://www.naturalimedicina.lt/lt/proceduros/zarnyno-valymas-1" target="_blank">zarnyno valymas</a>
Vardas: Mindaugas
El. paštas:
tikrai saunus ddalykas ta jusu klizma, man padejo issigydit depresija :)
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Janina, Net nežinau, ką reikia ne taip daryti, kad po klizmų įsivaryti kažkokį uždegimą. O užspausti tikrai galima ir pirštais
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Mindaugai, bet kokiam organizmo valymui jį būtinai reikia paruošti. Tam ir naudojamos šiltinimo procedūros. Taip organizmą reikia ruošti iš anksto. Pradėti reikia maždaug prieš tris dienas iki valymo. Tinka karštos vonios. Jeigu yra tik dušas naudokite kotrastinį dušą. Iš pradžiu karštas vanduo, o pabaigoje vėsus. Pabaigus šiltinimo procedūras galima save ištrinti alyvuogių aliejumi. Po to šiek tik palaukti, jis puikiai įsigeria į odą. nusiplauti jo nereikia.
Vardas: janina
El. paštas:
sveiki, gal galite patarti kuo užspausti žarnelę? Tas užspaudėjas, kuris buvo, sulūžo. Bandžiau visaip - ir pirštais, ir segtukų, ir replių pagalba - iš visko šnipštas gavosi. Gal kas žinote dar ką nors? Ačiū.
Vardas: janina
El. paštas:
laba, girdėjau, kad darydami klizmas žmonės įsivarė žarnyno uždegimą (kažką ne taip atliko). Ar gali taip būti? Šiandien dariau žarnyno valymą su 1 l savo šlapimo. Iš karto pasirodė išmatų akmenys. Tiesa, nuo vakar laikausi delčios dietos.
Vardas: Aleksas
El. paštas:
Sveiki ,gal galėtumėte patarti kokią kliniką kaune,vistik norėtūsi su spečialistu atlikti žarnyno valymą.Jei galite pasidalinti nuoroda parašykite tiesiai į el.paštą--> spanker2011@hotmail.co.uk
Vardas: Mindaugas
El. paštas:
Dar norejau paklaust o kaip del kuno minkstinimo , pacituosiu ,,Po to kai atliktos 3-5 organizmo “minkštinimo” procedūros, būtina atlikti patį žarnyno valymą klizmų pagalba" kaip suprast tas 3-5 proceduras ar as turiu 3-5 dienas daryt minkstinima ir tik tada klizma ar kaip cia? Gal gali placiau paaiskint kuno minkstinima , pas mane tik dusas , skaiciau kad su lyditu sviestu galima issimasazuot ir palyst po siltu dusu ir nusipraust , gal gali savo pastebejimu patarimu del minkstinimo , nes manau gan svarbu tinkamai suminkstint organizma , ir kaip tikrai zinot ar gerai viska padarei minkstinimo klausimais ?
Vardas: Mindaugas
El. paštas:
Aciu algirdai uz atsakyma ;) jei kils dar kokiu klausimu butinai kreipsiuos , aciu
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Atsakymas į visus jūsų klausimus - taip, galima. Tik naudoti būtinai šiltame pavidale.
Vardas: Mindaugas
El. paštas:
Sveiki Susidomejau storosios zarnos valymu su urina , bet nera galimybes jos paimti is artimuju , tik savo bet klausimas cia man iskilo , o tai kaip ,as jos iskart neprisirinksiu,tai ar ja galima viena diena anksciau susirinkti ir kokiame butelyje laikyti saldytuve, na kazkur skaiciau kad saldytuve laikosi ir negenda bet dar norejau pasitikrinti paklausdamas cia , ka y tai galetume atsakyt ? Ir dar pvz . ar galima pasidaryt virinta urina is anksto pvz is vakaro o ryte ja truputi pasildyti ir tada naudoti ?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Su druska valytis yra efektyviau, nes druska labai gerai padeda atlaisvinti priskretusius prie žarnyno sienelių nešvarumus. Taip pat neblogai tai atlieka ir obuolių actas. Bet pats efektyviausias yra šlapimas. Mano patirtis dvigubos klizmos, kurių pagalbą žarnyną išsivaliau gana greitai ir efektyviai. Jos daromos taip: ryte, iš karto po išsituštinimo darome dviejų litrų klizmą su druska. 1-2 valg. šaukštus druskos. (aš ištirpinu ją karštame virintame vandenyje pusę litro stiklainyje, supilu į Esmarcho indą ir įpilu šalto vandens tiek , kad tirpalas būtų šiltas)Po to kai klizma suveikė ir atlikus visus reikalus tualete iš karto darau antrą klizmą su vieno litro šlapimu. Galiu tikrai pasakyti, kad būtent ji būna pati efektyviausia ir skystis žarnyne laikosi gana ilgai, kas ir padidina efektyvumą. Vienintelis dalykas, reikia procedūras stengtis atlikti labai tvarkingai, kitaip šeimyna bus nepatenkinta. Ir labai svarbu išsivalius žarnyną pakeisti savo mitybos įpročius, kitaip žarnynas vėl labai greitai užsikiš.
Vardas: arunas
El. paštas:
Dar noreciau paprasyti patarimo.....kokia klizma , galetumete patarti darytis , kad greiciau atslaisvintu visi nesvarumai zarnyne . As siuo momentu darausi su ramunelem ir jonazoliu nuoviru. ( pries 6 menesius baigiau chemijos terapijos cikla . Turejau 4 stadijos limfoma) Todel ir noriu visu pirma issivalyti zarnyna. Skaiciau , kad greitai atsilaisvina ismaisius vandenyje druska.....tik niekas neraso kiek tos druskos reikia tirpinti. Gal galetumet placiau paaiskinti ir ar tai veiksminga. ACIU
Vardas: Algirdas
El. paštas:
dar gerai, kad išlaikote nors 1,5 min. Yra žmonių, kurie negali susipilti viso skysčio iš karto varo lauk. Tai rodo, kad žarnynas gana smarkiai užsikišęs. Tai normalu. Su laiku, kai žarnynas atsikratys nors dalies nešvarumų prilipusių ant sienelių skystį išlaikysite vis ilgiau. Daug maž švarus bus, kai skystis išsilaikys apie valandą.
Vardas: arunas
El. paštas:
sveiki. Pradejau daryti zarnyno valyma. Praktiskai visuose straipsniuose pataria , susileidus skyscius , jy islaikyti 5 minutes , bet man jis vos tik issilaiko vos 1,5 minutes. Klausimas butu toks- ar tai normalu , ar as darau kazka ne taip?
Vardas: regina
El. paštas:
dziaugiuosiu radusi issamu paaiskinima,kaip pasidaryti teisingai zarnyno isvalyma
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Jeigu jau nutarėte valytis žarnyną, tai geriausiai daryti pagal Polio Brego schemą. Pirmą savaitę kasdien. Antrą savaitę kas antrą dieną. Trečią - kas trečią. ketvirtą kas ketvirtą. Vėliau vieną kartą į savaitę arba pagal poreikius. Pasiryžus valytis žarnyną, būtina susipažinti su teorine puse. mano galva geriausiai tai aprašė Genadijus Malachovas. Ypač atkreipti dėmesį, kad norint gerai išvalyti žarnyną būtinas geras pasiruošimas (kūno šildymo procedūros)ir vien švariu vandeniu taip pat sunku priskretusius nešvarumus išprašyti, būtina atkreipti ypatingą dėmesį kokį skystį naudosime valymosi procedūrai, o taip pat visą procedūrą derinti su mėnulio fazėmis. Visi atsakymai yra mano minėto autoriaus knygose. Tuomet ir nešvarumai tikrai pajudės.
Vardas: Agne
El. paštas:
Na, kad reikia valyti zarnyna tikrai zinau nes nuolatine migrena, odos berimai, blogas virskinimas isvargino iki negalejimo :( Zinoma vanduo nebuvo visai skaidrus ir pratimus lyg ir gerai atlikau...deja klizma dariausi gerokai veliau po tustinimosi, gal tai ir buvo priezastis? Kita vertus turbut klaidingai isivaizdavau valymasi klizma - maniau "okupuosiu" tualeta visai dienai :)dar man idomu kada pradeda kristi tie ismatu akmenys, o gal ir ne visiems jei krenta?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Agne, jeigu jau pradėjote žarnyno valymą, tad jūs jautėte, kad jums to reikia. Jeigu pratimai atlikti teisingai tai vanduo niekada vienu ypu neišbėgs, nes žarnynas vingiuotas ir, suprantama, kad jis susilaikys įvairiose vietose ir tuo pačiu suminkštindamas nešvarumus prilipusius prie žarnyno sienelių, todėl tikrai švarus neišbėgs. Švarus jis gali išbėgti tik jeigu žarnynas jau pilnai išvalytas. Sunku komentuoti jūsų atvejį nežinant, bet greičiausiai jūsų atveju vanduo toliau tiesiosios žarnos nenuėjo. Priežastis arba nespėjote normaliai atlikti pratimų, arba vanduo nespėjo prasisunkti pro užterštas vietas, nes klizmas reikia daryti iš karto po tuštinimosi. Pati turite atsakyti į klausimą ar reikia tęsti toliau, manau, kad taip.
Vardas: agne
El. paštas:
Ka tik pasidariau klizma, iskart po jos pratimus, taciau nubegus i tualeta toks jausmas kad visas vanduo isbego lauk ir jokio viduriavimo nebuvo :(
Vardas: Irena
El. paštas:
Sveiki, nelabai suprantu: daromas "tiltelis" ar ką? Kaip galima nuleisti kojas už nugaros??? Ir dar: rašoma, kad reikia susiplti "Įpilate 1,5 - 2 l šlapimo į Esmarcho indą". Ar tikrai ŠLAPIMO?????? Kadangi nežinau, kada vėl prisijungsiu prie šios svetainės, gal galite "įmesti" atsakymą man tiesiai nurodytu el. adresu? Jei tokios nesąmonės rašomos (šlapimą susipilame!!!) , tai ar verta tikėti tuo, kas čia rašoma?? Dėkoju, Irena
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Vita, pratimas "plūgas daromas iš padėties "žvakė" palengva leidžiant kojas atgal už nugaros toliau nuo galvos kol atsirems į grindis. Pradžioje gali nepavykti pasiekti grindų už galvos, tai ne bėda leiskite kojas atgal tiek kiek galite ir to pakaks.
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Nikui: žarnyno valymo metu pasninkauti nereikia. Tačiau pasninkaujant žarnyną valyti pageidautina. Žarnyną galima valyti ir prieš parazitinį valymą ir, kaip aš darau. parazitinio valymo metu.
Vardas: Vita
El. paštas:
Noriu paklausti kaip atrodo pratimas "plugas"
Vardas: nikas
El. paštas:
klausimas: ar žarnyno valymo metu pasninkaujama ar valgoma? Ar žarnyną valote prieš ar po parazitų valymo ?
Vardas: Rasa
El. paštas:
Ar gera idėja po savaitės kasdieninio žarnyno valymo atlinkti Šank Prakšalana procedūrą (viso virškinamojo trakto valymą sūriu vandeniu)?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Pertraukų daryti nereikia. Pirmą kartą kapitališkai valantis žarnyną, pradedame per priešpilnį arba delčia toliau į mėnulį nežiūrime.
Vardas: Rasa
El. paštas:
Sveiki, turiu dar viena klausima del menulio faziu ir žarnyno valymo periodo ilgio. Auksciau jus minejote, jog: \"Pirmą savaitę šią procedūrą darome kasdien, antrą – kas antrą dieną, trečiają – kas trečią, ketvirtą – kas ketvirtą dieną, o toliau vieną kartą į savaitę.\" Ar tai reiskia, kad pirma savaite klizma pradedama daryti per priespilni ir delcia or paskui jau i menuli nebeziurima, ar kad daromos pertraukos tam, kad pataikyti ant pagaidaujamo menulio?
Vardas: Linea
El. paštas:
Tai kiek kartu reikia daryti tas klizmas zanyno valymui, kad butu galima pradeti kepenu valyma?
Vardas: Rasa
El. paštas:
Vienoje literaturoje radau, kad geriausia zarnyna valyti per Pilnati ir Jaunati; kitoje - per Priespilni ir Delcia. Gal galit patarti, Kurios menulio fazes yra tinkamiausios zarnyno valymui ir kodel? Is anksto dekui.
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Organizmą minkštinančios procedūros, tai paprasčiausios malonios šiltos vonios vakarais. Linea, žarnyną reikia plauti tol, kol iš jo išbėgs toks pats švarus vanduo, koks į jį pateko. Klasikinė schena pagal Uokerį: 1-a savaitę
Vardas: Rasa
El. paštas:
Ačiū už straipsnį. Gal galetumėte detaliau paaiskinti kaip paruošti šlapimą (pavirinti, praskiesti ir pan)naudojamą žarnyno valymui? Kokio kiekio reikia ir ar tinka vakarykštės dienos šlapimas?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Žarnyną galima valytis ir su vandeniu tik įmaišius į jį šiek tiek druskos, citrinos sulčių, ar obuolių acto. Tačiau šlapimas išvalo efektingiausiai.O informaciją, kokį ir kada jį naudoti, aš patarčiau susirasti G.Malochovo knygose, kurios yra ir lietuvių kalba
Vardas: as
El. paštas:
o kaip organizmo “minkštinimo” procedūros atliekamos?
Vardas: Shakar makar
El. paštas:
Dariausi organizmo valymą vienoj klinikoj, ir po 9 žarnyno valymų, atlikau kepenų valymą. Ir ką jūs manot - akmenukas. Tai buvo prieš 4 metus, kai man buvo 22 metai. Gyvenu pakankamai sveikai, nevalgau daug keptų produktų, mėsos nuo 12 metų, negeriu jokių gazuotų gėrimų, nevartoju kofeino ir kartais (prisipažinsiu retokai) pasportuoju. Tad niekad nesitikėjau, turėti kažką savo kepenyse. Dabar (man 26) planuoju daryti žarnyno valymą pati, pagal Malachovą su klizmom. Tik vis dar ieškau daugiau informacijos, nes labai norėčiau kažko parazitų prevencijai. Gal turit patarimų?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Jeigu žmogus nuo vaikystės gyvena savo sodyboje, maitinasi tik termiškai neapdorotu maistu, geria tik tyrą vandenį tuomet jam nereikia iš viso jokių organizmo valymo procedūrų.Deja tokių žmonių aš dar nesu sutikęs. Kitaip yra žmonėms gyvenantiems mieste ir nesusimąstantiems apie tai ką jis valgo. Visi nešvarumai žarnyne kaupiasi metų metus ir daugelį sveikatos problemų prasideda tik nuo 30-40-ies metų. Ir įrodinėti nieko nereikia. Žmogus pasirenka pats ar jam kreiptis į gydytojus, ar prisiimti atsakomybę už savo sveikatą pačiam.
Vardas: Romas
El. paštas:
Kol kas man dar niekas neįrodė, kad tokios procedūros būtinai reikia. Žarnynas puikiai pravalomas valgant celiuliozę arba alijošių. Gal atskirais atvejais galima ir taip. Kaip kam patinka.