Natūrali apsauga nuo kenkėjų – EM5

 Preparato  EM5 unikalumas tame, kad būdamas visiškai nekenksmingas žmogui, jis tuo pačiu yra labai veiksminga priemonė ligų profilaktikai ir kovai su kenkėjais. Fermentacijos procese vyrauja mielių grupės, sukuriančios augalams imuninį skydą, o taip pat išskiriančios medžiagas  atbaidančias didžiulę dalį kenkėjų. Vaisiai ir lapai kenkėjams tampa beveik nevalgomi ir napalankūs virusų, bakterijų bei grybelių vystimuisi.


 Kaip patiems pasigaminti preparatą EM5?

 

Tam reikalingi šie komponentai:

 

-        Vanduo                                                   600ml

 

-        Saldi terpė: melasa, uogienė arba cukrus   100ml                                                             

 

-        9% stalo actas                                         100ml 

 

-        Degtinė 40laipsnių                                    100ml  

 

-        EM – preparatas  - Baikal EM - 1                100ml                        

 

Tirpalo paruošimas:

 

1.Sumaišyti melasą ar uogienę su nechloruotu vandeniu.

 

2.Supilti actą, degtinę ir EM preparatą.

 

3. Perpilti į litrinį butelį, iki galo išleisti orą ir sandariai uždaryti dangtelį

 

4 Fermentuoti EM5 tamsioje vietoje prie 30 – 35 laipsnių temteratūros.

 

EM5 paruoštas naudojimui tuomet, kai nustoja skirtis dujos, paprastai – po savaitės. Pirmomis dienomis reikia periodiškai iš butelio išleisti dujas. EM5 turi turėti malonų kvapą. Em5 saugoti reikia ne daugiau 3 mėnesių vėsioje, tamsioje vietoje,( bet ne šaldytuve), esant pastoviai temperatūrai

 

  KAIP NAUDOTI. Pačioje vegetacijos pradžioje, kol dar nepasirodė kenkėjai ir ligos smulkiu purškimu apipurkšti augalus 1 – 2 kartus per savaitę, skiedžiant EM5 vandeniu santykiu 1:1000 (vieną šaukštą EM preparato į kibirą vandens). Purkšti tik iš ryto, arba po lietaus. Naudoti EM5 reikia reguliariai. Tai ne pesticidas, kuris gali problemą išspręsti greitai.

 

Jeigu kenkėjai jau pasirodė, purkšti reikia kasdien  koncentracija į 10l vandehs pilama 100ml EM preparato. Po tiesioginio kenkėjų apdorojimo jų skaičius ženkliai sumažėja, arba jie visai išnyksta. Kruopštus apipurškimas garantuoja gerus gynybinius rezultatus, švarius ir sveikus vaisius.

 

 Siekiant geresnio efektyvumo, prieš apipurškiant, siūloma EM5 paruoštą reikiamos koncentracijos tirpalą sumaišyti su darbiniu (1 : 1000) Baikal – EM1 preparatu.

 

  Esant stipriems ligų pasireiškimams ( masinei fitoftorozei) apsauginiame tirpale maistinės terpės kiekis, kuris gali maitinti vyraujančius patogeninius mikroorganizmus, turi būti minimalus, nes kitaip apdorojimas gali duoti neigiamą efektą.

 

 Reikėtų atkreipti dėmesį, kad efektyviausias EM5 panaudojimo būdas - profilaktikai, iki atsirandant kenkėjams ir ligoms, vėliau su jais susidoroti būna jau sunkiau.

 

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: Dalia
El. paštas:
Kadangi iš talpos išspaudžiamas visas oras, tirpale yra degtinės (spirito), todėl rūgimas nėra smarkiai išreikštas, jis nežymus ir kvapas turi būti maloniai švelniai rūgštokas. Mano pernykščio EM-5 tirpalo likutis vis dar tinkamas naudoti, jo kvapas vis dar švelniai maloniai rūgštokas, bet tik dabar jaučiasi, kad rūgimas vyko ir vyksta, o tirpalas gyvas, nes kvapas labai malonus, o tai svarbiausias tinkamumo naudoti rodiklis.
Vardas: ovidijus
El. paštas:
o as taip ir nesugebejau priversti tirpalą rūgti. laikiau 3 savaites ir orkaiteje, aišku sekdamas temperatūrą ir saulės atokaitoje. Ir nieko. Net papildomai pripyliau tirpalo, gauto ir ankstyvo pavasarinio EM raugo, kuris rūgo be problemų. niekas nepadėjo. viską dariau tiklsiai pagal receptūrą. EM preparatas pirktas pas jus rudenį ir galiojimo laikas iki 2012. 06 men. preparatas per žiemą laikytas rusyje. Ar tik ne actas užmuša visas bakterijas?