Kuznecovo krosnis

Kad mūsų namai būtų jaukūs, mums būtinai reikalinga krosnis, ir tai reikia nuspręsti dar prieš pradedant statyti namą. O reikalavimai jai nėra dideli: kad būtų šilta , taupi, kompaktiška ir būtinai su duonkepe. Bet kur šiais laikais rasti meistrą tokiam pečiui sumūryti? Mūsų laimei toks meistras greitai atsirado. Meistras patarė, kad geriausiai mūsų norams tiks Kuznecovo krosnis.


musu krosnis

musu krosnis is priekio

Jurijus Logvinenko (toks meistro vardas) papasakojo mums apie Kuznecovo krosnį, kuri visiškai atitiko mūsų lūkesčius, dar pasiūlė į krosnį įmūryti nerūdijančio plieno "gyvatuką", kurio pagalba galėsime turėti šiltą vandenį, ir prijungti jį prie radiatoriaus papildomam kito kambario šildymui.

  

 


Jurijus atsiuntė mūsų svetainei straipsnį apie Kuznecovo krosnis.


            Rusiška krosnis. Šie žodžiai tarsi stebuklinga burtų lazdelė perkelia mus į vaikystės pasaulį, kuriame šaltis piešia ant stiklų gėles, iš virtuvės sklinda senelės blynų, kopūstų sriubos ar košės aromatas, o ant šiltos krosnies taip gera gulėti ir džiaugtis prasidedančia nauja diena. Bet, kaip nebūtų keista, rusiškos krosnys, kaip ir žmonės, būna skirtingos. 

 

             Pastaruoju metu vis daugiau miesto gyventojų nori nuosavo namo. Vieniems gaunamos pajamos leidžia pasistatyti nedidelį namuką tolimame kaimelyje, kitiems užtenka pinigų ir šiuolaikiškam kotedžui priemiestyje. Ir jeigu kaimo namai, kaip ir anksčiau, apšildomi krosnimis, kotedžuose stengiasi įrengti šildymą dujomis ir, žinoma, pastatyti židinį — madingą vakarietiško gausos ir gerovės atributą. Kuo gi krosnis geresnė už židinį? Šiuolaikinis židinys — daiktas grynai dekoratyvus. Iš pradžių jis pasirodė Europos šalyse, kur klimatas daug šiltesnis už mūsiškį, todėl jo konstrukcija neskirta šilumos kaupimui. Kol dega — šildo, o užgeso — vėl šalta.


             Kitas reikalas — rusiška krosnis! Tai unikalus mūsų liaudies kūrinys. Ji ir pirkią šildė, ir valgius virė, ir duoną kepė, ir gydė. Be rusiškos krosnies jau daug dešimtmečių Rusijoje statomos “olandės”, “svedės”, “tepluškos”. Bet tai suprantama — malkos mūsų šalyje dar ilgai bus pigiausia ir prieinamiausia kuro rūšimi.


             Bet pažanga nestovi vietoje, palietė ji ir malkomis kūrenamas krosnis. Ir jeigu tradicinė rusiška krosnis turėjo naudingumo koeficientą (NK) 20—30 %, tai šiuolaikinių krosnių NK 2—3 kartus didesni. Dabartiniai teoretikai ir krosnininkai - praktikai ir šiandien ieško, kaip pagerinti eksploatacines krosnių charakteristikas.


            Kas svarbiausia malkomis kūrenamoms krosnims? Kad parą laikytųsi šiluma, leidžianti išlaikyti šiltą patalpą per stipriausius speigus, ir kad tam reikėtų kuo mažiau kuro. Šiandien daug profesionalių krosnininkų sutinka, kad geriausiai šiuos reikalavimus tenkina Kuznecovo krosnis. Pavadinta ji taip žinomo išradėjo, daugiau nei 150 krosnių rūšių autoriaus iš Jekaterinburgo Igorio Viktorovičiaus Kuznecovo vardu. Kuznecovo krosnių konstrukcijos pagrįstos liepsnos krosnių hidrauline teorija, dar praeito šimtmečio pradžioje sukurta rusų mokslininko-metalurgo V. E. Grum-Gržymajlo (1864–1928), o praktikoje įdiegta jo mokinio I. S. Podgorodnikovo (1886—1958) Jos esmė yra ta , kad karštos dujos yra lengvesnės ir natūraliu būdu kyla į viršų, o šaltos nusileidžia į apačią.


           Ši, iš pirmo žvilgsnio paprasta, teorija leido I. S. Podgorodnikovui sukurti iš principo naują malkomis kūrenamos krosnies konstrukciją su puikiomis charakteristikomis. Tokia konstrukcija gavo „dviejų aukščių kepuraitės“ pavadinimą. Tokios krosnies viršpakurinėje dalyje nebuvo kanalų dūmų apykaitai, vietoj jų karštos dujos patekdavo į „kepuraitę“-virš pakuros esančią uždarą kamerą. Viršutinėje „kepuraitės“ dalyje koncentravosi karščiausios dujos. Atidavusios šilumą jos ataušdavo ir nusileisdavo į apačią, o jau iš ten ėjo į dūmtraukį. 

 

            Tokio principo darbus vėliau pavadino laisvo dujų judėjimo sistema, o jos pagrindu sukurtas krosnis — krosnimis su kepuraite arba nekanalinėmis. Pagrindinis tokių krosnių pranašumas yra aukštesnis naudingumo koeficientas — iki 93 % (Palyginimui: šiuolaikinių krosnių naudingumo koeficientas 70—80 %, tradicinės rusiškos krosnies — iki 30 %). Toks aukštas naudingumo koeficientas pasiekiamas natūralaus karštų ir šaltų dujų srautų paskirstymo dėka. Karščiausios dujos koncentruojasi krosnyje, o šalčiausios nuvedamos į dūmtraukį. Tuomet viršutinėje kepuraitės dalyje sukuriama padidinta temperatūra iki 975 °C, kuri užtikrina sudegimą tų dujinių kuro dedamųjų, kurios esant žemesnei temperatūrai nedalyvauja degime ir atitinkamai neišskiria šilumos. Todėl, sudeginus vienodą kuro kiekį, krosnyse su kepuraitėmis gaunamas didesnis šiluminės energijos kiekis, nei krosnyse su dūmų apykaita.

 

 


I. S. Podgorodnikovo krosnyje buvo dvi kepuraitės, išdėstytos viena ant kitos. Apatinė kepuraitė įšildavo stipriau nei viršutinė, atitinkamai apatinė krosnies dalis įšildavo daugiau nei viršutinė. Beje, dėl aukštai esančios pakuros tradicinės rusiškos krosnies apačia neįšildavo, todėl žiemą rusų pirkiose paprastai avėdavo veltinius, o miegojo ant lentynų.Toks žemutinis krosnies pašildymas pasirodė labai naudingas patalpos mikroklimatui. Kaip žinoma, šiltas oras kambaryje yra po lubomis, o šaltas — prie grindų, o tai netinka žmogaus fiziologijos požiūriu, nes „kojas reikia laikyti šilumoje, o galvą — šaltyje“. Dviejų lygių „krosnis su kepuraite“ šildo iš apačios, kaip ir šiuolaikinės “šildomos grindys”, todėl oras patalpoje įšildavo iš apačios iki viršaus. 

 

 


I. V. Kuznecovas išvystė krosnių hidraulinę teoriją ir jos pagrindu sukonstravo daug rūšių skirtingos paskirties ir skirtingos šiluminės galios buitinių krosnių:šildymo, šildymo- virimo, rusiškos apšildymo krosnys (tepluškos), pirčių krosny ssu reguliuojamu vandens kaitinimu ir temperatūros-drėgnumo režimo reguliavimu garinėje. Be to, jis sukūrė krosnis –židinius, kur židinys gali būti priekyje, iš šono ir už krosnies.

 


Šaltinis: Ноу-хау для русской печи http://www.birzhaplus.ru/dom/?14210
Vertimas: daj@bk.ru

 


 


JURIJUS LOGVINENKO


Krosninkas


Tel. +37038242298


Mob. +37062357023


e-mail

jurlog@nkm.lt

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: alvis
Data: 2017-04-09
El. paštas: ai.alvydas@gmail.com
cia kiek matau is foto ne kuznecovo sistema... net antrines degimo kameros nera. plius per plonos pakuros sieneles per kurias oras turi ikaisti ir buti paduotas i antra degimo kamera..... tik apgaule...
Vardas: liutauras
Data: 2016-05-29
El. paštas: pilkasliutas16@gmail.com
Man state peciu aleksandras akatjevas,tas kuri rode per l.ryto televizijos laida vantos lapas.Pastate labai blogai,nors daug gyresi,bet ikaista tik koks trecdalis peciaus,o likusi dalis tik vos silta ar visai salta.Buvo atvaziaves du kartus paremontuoti bet niekas nepasikeite.Dabar slapstosi ir nekelia ragelio.Su situo /meistru/siulau nesusideti.Daugiau info mano tel.867643348
Vardas: Edmundas
Data: 2016-04-26
El. paštas: strelcius@gmail.com
taip, state Jurijus ir man pirties krosni..... po metu suskilo krosnis, visos sienos, visos, ruko per visus galus. atvaziavo, patvarke, po puses metu - vel truko, nejuokingai. po mazdaug dar triju metu nuvertem, nes nesinorejo rizikuot supleskint visa turta... krosnis stovejo maxx 6 metus. perstate Jurgis toks, jau metai greit bus, laiko dar. zmogus ismano geriau savo darba, ikaista akmenys zymiai greciau, labiau, maziau malku net trecdaliu reikia. Edmundas
Vardas: Arnas
Data: 2016-02-25
El. paštas: dzipas@inbox.lt
Sveiki, Tariuosi del peciaus statymo su Valerij Golubkov is Panevezio Nezinau daug kalbame tik gero sprendimo nepadaroma,gal kam jis yra states peciu ,kokie atsiliepimai butu apie jo pastatytas krosnis Dekoju Telf 867711983
Vardas: Mindaugas
El. paštas:
Statant krisnis is plytu butina eles plytu tarpusavyja suristi viela 3mm matomai nepanaudojo surisimo plytos nuo temperturos dideliu sveravimu suvaiksto .butinas surisimas
Vardas: marius
El. paštas:
Cia viena komentara apie juriju perskaiciau apie tas negeras nuogirdas.tik norejau pasakyt kad jos tikros jurijus is tiesu nieko nesupranta apie kuznecovo krosnis tik apsimeta tokiu jis nera baiges jokiu kuznecovo mokymu nepriklauso tai brolijai ir tikrai nesugeba pastatyt tokiu krosniu lietuvoi yra tik keli meistrai gebantys pastatyti kuznicovo krosnis tai tie zmones kurie siemet kretingoi seminare buvo.is visu daugiausiai nusimananti lietuvoi mano manymu yra aleksandras krosnininkai.lt jei kam nors truksta info apie siaskrosnis jis tikrai tures atsakymus
Vardas: Arvydas
El. paštas:
ekonomiska.krosnele@mail.ru Sveiki, kas netingi skaityt ir isisavint naujos informacijos! Ir geros dienos, kas tinges paskaityt! Taigi, pagal susitarima galiu pagamint kieto kuro krosnele, kuria galima kurent malkom, lyginant su iprasta tokio tipo krosnele, sunaudojancia kuro per pus maziau arba dar maziau, taip pat sios konstrukcijos krosnele galima kurent ir atidirbtu varikliu tepalu, liaudyje vadinamu "atrabotke", taip pat sios konstrukcijos krosnele galima kurent ir vandeniu, panaudojant tam tikra prieda prie krosneles, tokiu budu prailginant jos veikima ir sunaudojant dar maziau kieto kuro. Taip pat, panaudojus krosneles konstrukcija, bei sumurijus akumuliacini silumos kaupikli, galima krosneles isskiriama siluma akumuliuot ir sildytis jau nekurenant krosneles. Zodziu, Ponai ir Ponios, skeptikai ir entuziastai, tikintys ir netikintys kreipkites ir uzsisakykit krosnele, o tada galesit isitikinti mano zodiu, ideju ir konstrukciniu sprendimu efektyvumu. Krosnele greit ikaista, gerai atiduoda siluma, yra labai ekonomiska, palyginus su siulomom rinkoje krosnelem, be to turi alternatyvu kuro pakaitala, tai yra tepala ir vandeni, o pakeitus krosneles konstrukcija, jos principus galima panaudoti ir pagaminti krosnele, skirta maisto gaminimui, ne tik patalpos sildymui. Deka panaudotos krosneles konstrukcijos, kuras sudega kuo puikiausiai, dumas, isejes is kamino, yra bespalvis, galima sakyti, kad jo isvis nesimato. Naudojant ir akumuliacini kaupikli yra gaunami du efektai, t.y. metaline krosnele greitai prisildo patalpa, o silumos akumuliatorius palaiko siluma krosnelei nesikurenant. Taigi nusaunam du zuikius vienu metu ir galim komfortiskai jaustis neuzilgo uzkurus krosnele. Toks kurenimo budas labai tinka ne tik pastoviai gyvenant gyvanamose patalpose, bet ir soduose ar sodybose, kur yra atvaziuojama tik savaitgaliui ar dar reciau. Panaudojus metalines krosneles konstrukcinius sprendimus, analogiskai galima sumuryti ir krosni. Be to neiprasta konstrukcija pagyvina ir suteikia patalpai savotisko sarmo ir pagyvina interjera. Taigi Ponai ir Ponios, skeptikai ir entuziastai, skubekit uzsisakyti, nedelskit, kol neatejo salciai ir neatveso oras. Visada pasiryzes jums pagelbeti ir pabendrauti. Rasykit i elektronini pasta savo pasiulymus ir klausimus. Mielai atsakysiu.
Vardas: Skaitytojas
El. paštas:
man irgi tikrieji Kuznecovo sistemos atstovai Lietuvoje papasakojo, kad Jurijus nemoka nei breziniu skaityti, nei lankosi tam skirtuose seminaruose apie sias krosnis. Bet nezinau, ka apie tai pats Jurigjus pasakytu, todel priimti uz gryna piniga sios informacijos gal nereiketu. Man beje su juo susitarti nepavyko, zadejo zadejo, ir po to visai dingo. Gal ir gerai, dabar esu sutares su kitu meistru.
Vardas: tomas
El. paštas:
Sis zmogus tik dedasi krosnininku - jis stato pecius pagal Kuznecovo brezinius - tai tikrai geri peciai, bet jis visiskai nezino elementariu peciaus statymo principu, tiksliau, ju visiskai nesilaiko! jo statytame peciuje plytos tik vos sumirkomos ir dar moli is akies maiso pagalbininkas - kuris tikrai nezino koks turi buti molio santykis - kaip sakoma, is akies! rezultate gavome peciu su liesu moliu ir labai storom siulem. Kiek zinome, tai nepirmas jo toks statytas pecius vilniuje.Dar idomus dalykas - kaina. Pasak Jurijaus, pecius kainuoja 3500litu - bet tai dar ne viskas! kai pastatys, pasiruoskite netiketai sumoketi uz jo moli, dar uz medziagas ir uz jo kura. Kur Jus matete, kad mums iskaiciuotu uz vaziavima i darba? kadangi teko matyti si ypatingai (pabreziu - ypatingai) pinigus megstanti zmogu - neapsigaukite graziomis Kuznecovo peciaus vilionemis. Turesite peciu, kur visiskai nekreipiamas demesys i laiko patikrintus reikalavimus peciaus statybai. Bet ji Jurijus pavadins Kuznecovo graziai skambanciu pavadinimu. Net ir isardytas is kitu krosniu dureles, juskas, senus, bet dar gerus koklius Jurijus su savo komanda surenka (uz tai nesumoka, patys patyrem) ir deda kitiems klientams. Galutinis variantas - turim normaliai atrodanti, bet vietomis sutrukinejanciu siuliu tarp kokliu peciu uz 5000litu. Aisku, nekaltiname vien jo, patys kalti, kad laiku nesusigaudeme
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Visais klausimais d4l krosnies skambinkite tiesiai meistrui telefonas nurodytas.
Vardas: Valdas
El. paštas:
SVEIKI,LABAI SUDOMINO JUSU KROSNIS,TURIU NAMA IS RASTU,STATYTAS POKARIO METAIS,GERU RASTU,103K METRU,NORIU VIRTUVEJA TOKIOS KROSNIES,O DIDZIAJAM KAMBARY KAZKOKIO GRAZAUS STATINO,NU NORECIAU SU JUMIS SUSISIEKTI,KAD PATARTUMET,NORIU SENOS GEROS KROSNIES,IR GERO MEISTRO,ACIU.GAL GALETUMET ORENTACINE KAINA PARASYT SIOS KROSNIES,BUSIU DEKINGAS,SEIP MAN REIKETU DVIEJU GERU KROSNIU,ACIU.VALDAS,DRUSKININKAI
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Praktiškais klausimais kreipkitės tiesiai į meistrą. Telefonas straipsnio pabaigoje.
Vardas: DDD
El. paštas:
Kokia butu apytiksli kaina Kuznecovo krosnies? Norint apsildyti 100 kvadratu
Vardas: nijole
El. paštas:
Reikia suprojektuoti ir pastatyti duonkepe krosni ,vidiniai kameros pado ismatavimai 120 cm gylis ir 150 cm poltis.Parasykit skubiai ,ne sdabar man jau reikia kainos ,o po to susitartume del statybos.
Vardas: ramunas
El. paštas:
nu........ tikrai krosnis nebloga.... nors yra ir geresniu....
Vardas: Irena
El. paštas:
laba diena . mus labai sudomino jusu KUZNECOVO krosnis........ mes irgi noretumem tureti tokia rastu name sode...... ar butu galimybe kad Jus mums tokia pastatytumete....... mano mobilus 8 650 72525.... lauksiu is jusu zinutes. sekmes darbuose...