Trys ypatingai svarbūs vaistingi augalai tęsinys
Praeitame straipsnyje rašėme apie nustabias pipirų savybes. Pavyko išbandyti kol kas tik akių praplovimą su paprika. Tenka pripažinti, kad akims tikrai palengvėja praplovus jas po darbo su kompiuteriu.
2. Gyslotis
Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad gyslotį žmonės naudoja neteisingai ir ne tada kai reikia. Nuo senų laikų visą gysločio lapą uždėdavo ant nedidelės žaizdelės, įpjovimo, nubrozdinimo – ant viso to ką geriau pabarstyti aštriaisiais raudonais pipirais.
Svarbiausi gysločio naudojimo atvejai tai gyvačių ir bičių įgėlimai, nešvarios, užpuliavusios žaizdos, abscesai, flegmona.
Kad gyslotis atskleistų visą gydomąją galią, jį reikia ne tik susmulkinti, bet ir sutrinti į košelę. Ir būtent šia žalia košele apdėti pažeistą paviršių. Be to gyslotį reikia ir valgyti žalią.
Kas taip naudoja gyslotį? Nuo senų laikų šiaurės Amerikos indėnai. Mirtinas giurzos įgėlimas – kai sutinstama iki gerklės – praeina per pusvalandį. Pūlinė flegmona, kai oficiali medicina siūlo galūnės amputaciją, praeina per naktį. Bičių įgėlimai – akimirksniu.
Vienintelė ir svarbi problema ta, kad šviežią gyslotį turime tik vasarą. Todėl šį unikaliai efektingą antibiotiką ir priešnuodį reikia susidžiovinti arba daryti ištraukas. Ir dėl viso pikto visada turėti po ranka. Gerai uždarytą spiritinę ištrauką galima laikyti neribotą laiką. Darome labai paprastai. Į stiklinį indelį iki viršaus pridedama švariai nuplautų gysločio lapų ir užpilama degtine. Viskas. Naudojama pagal reikalą.
Iš kitos pusės, žiemą nei bitės, nei gyvatės negelia. Bet, ypač kaime, galima kitaip susižeisti. Užpūliavus žaizdai padės servetėlė sudrėkinta gysločio ištrauka. Šviežią didelę žaizdą praplauti vandeniu, apibarstyti raudonaisiais aštriais pipirais ir apdėti gysločių mase – viskas sugis kaip niekur nieko.
3. Česnakas
Universalus antibiotikas. Veikia ir bakterijas, ir virusus, ir grybelius.
Grybelis ant kojos? Trinkit česnaku. Visi odos infekciniai susirgimai gydomi česnaku išoriškai. Gripas? Peršalimas? Vėlgi česnakas. „Moteriškos“ uždegiminės ligos – tamponą su sutrintu česnaku „per vagina“. Tiesiosios žarnos uždegimas? Vėl naudojamas trintas česnakas. Bet kokią pūlingą infekuotą žaizdelę gydo česnako košelė.
Joks peršalimas ar plaučių, inkstų uždegimas, net meningitas neatsilaikys prieš česnaką. Svarbiausia čia dozavimas.
Ūmūs infekciniai, virusiniai susirgimai, ypač plaučių uždegimas gydomi taip: per parą suvalgoma 1 galvutė česnako 10-čiai kg kūno svorio. Geriau valgyti žalią, bet jeigu per stipru, galima virti ir valgyti virtą, užsigeriant česnakinių vandeniu. Išsivirkite 10 galvučių česnako ir valgykite – gerkite jį visą dieną. Česnaką turime visus metus. Taigi problemų nebus.
Vėl iškyla amžinas klausimas: kodėl tradicinė medicina taip negydo, jeigu viskas gydoma taip paprastai?
Kaina – vienas mažas vaistų įpakavimas kainuoja tiek, kiek kibiras pipiru arba česnakų. Gyslotis iš viso po kojomis „mėtosi“. Medicina ignoruoja žoleles todėl, kad jos praktiškai nieko nekainuoja.
Jeigu žmonės prieš ligas apsiginkluos aštriaisiais pipirais, žalia gysločių mase ir česnaku – kiek žmonių nebeeis pas gydytojus, į vaistines – daugybė. Aš stebiu naudojimąsi liaudies medicinos priemonėmis. Nė vienam vaikui, kuris gydėsi česnaku, nebereikėjo šalinti tonzilių.
O kiek žmonių galima išgelbėti nuo kraujo užkrėtimo paprastu gysločiu? O kiek žmonių, sergančių širdies – kraujagyslių ligomis, galima išgydyti aštriaisiais pipirais? O kiek žmonių galima išgelbėti nuo pneumonijos ir kitų infekcijų pačiu geriausiu ir nepralenkiamu gamtiniu antibiotiku – česnaku?
Imbieras ir raudoni pipirai puikus arbatos derinys. Net ir iš česnako gausime puikią arbatą. Ir kodėlgi tokių arbatų nepadarius kasdieninio raciono dalimi. Tokiu būdu skiepai, atseit imuniteto sustiprinimui, neteks prasmės. Chroniškas gastritas išsivysto todėl, kad visą gyvenimą neteisingai maitinamės. Vietoj to, kad jam „melstis“ ir griauti virškinamojo trakto fiziologiją „vaistais“, reikia skubiai keisti gyvenimo būdą, kitaip gastritas progresuos, virs opa – vėžiu – tai stabilus, ištryptas kelias...
Prof. Stolešnikov
Vertė Dalia