Efektyvūs mikroorganizmai – Baikal EM – 1

Natūraliai gamtoje dirvoje gyvena begalės įvairių mikroorganizmų. Vieni jų yra naudingi (regeneruojantys), kiti – žalingi (degeneruojantys). Pirmieji  – savo veikloje viską užpildo energija ir judėjimu, jie produktyvūs, naudingi ir gyvybingi. Antrieji – visiška jų priešingybė. Jie yra griovimo atstovai – jie pagreitina įrimo, puvimo  procesus – platina ligas.


Dirvos būklė priklauso nuo to, kuri iš šių priešingų grupių tuo metu sudaro valdančiąją daugumą. Jeigu vyrauja naudingi mikroorganizmai - dirva bus ypatingai derlinga. Augalai tokioje dirvoje jaučiasi puikiai. Jie gerai maitinasi yra sveiki, puikiai auga ir gausiai dera. Ir jų būklė be jokių chemikalų, pesticidų ar mineralinių trąšų pastoviai  tik gerėja.

 

  Visiškai priešingas vaizdas, kai dirvoje vyrauja patogeniniai mikroorganizmai. Tuomet augalų augimas lėtėja, jų būklė blogėja, juos puola ligos ir kenkėjai. Ir tuomet žmonės sako, kad negali nieko užauginti, nenaudodami cheminių trąšų ir cheminių apsaugos priemonių.

 

 Todėl protingi žmonės ir suko galvas kaip padaryti taip, kad dirvos daugumą sudarytų būtent naudingi mikroorganizmai. Ir štai Japonų mokslininkui profesoriui Teruo Higa  maždaug prieš 20 metų tai pavyko padaryti.  Jis sugebėjo pagaminti naudingų mikroorganizmų kompleksą, kurį pavadino EM arba Efektyvūs Mikroorganizmai. Ir nuo to laiko šie mikroorganizmai yra paplitę daugiau nei 100 šalių, pasiekti puikūs rezultatai žemdirbystėje, gyvulininkystėje, vandens valymo procesuose.

 

 Japonai teigia, kad per visą EM  technologijų naudojimo laiką daržovių derliai padidėjo 3 – 7 kartus, grūdinių kultūrų 2 – 3 kartus! Bet esmė netgi ne tame. Svarbiausia tai, kad beveik pasakišku greičiu didėja derlingas dirvos sluoksnis. Jeigu anksčiau jis siekė 30 cm, tai dabar siekia 1m ir daugiau. Iš čia ir tokie derliai ir augalų sveikata ir kiti geri dalykai. Japonai labai išmintinga tauta. Jie iš karto pastebėjo, kad naudojant EM  technologijas ženkliai pagerėjo dirvos ekologija. Kuo gi ji pasireiškia?

 

 Viskas, kas pūva augalinė masė, buitinės ir virtuvinės atliekos  perdirba efektyvūs mikroorganizmai ir paverčia naudingu kompostu, o štai sunkiuosius metalus ir kitus cheminius junginius EM sugeba „pastatyti į vietą“, t. y. perdirba juos į tokią formą, kurią augalai jau nepasisavina. Tokiu būdu sunkieji metalai  su daržovėmis, mėsa, pienu žmogui jau nebepatenka. Taip pat mažėja sąvartynų plotai, neteršiamas vanduo. Gal būt čia labiausiai ir pasireiškia japonų išmintis, nes jų gyvenimo trukmė kaip teigiama Jungtinių tautų pranešime - viena ilgiausių pasaulyje.

 

  Dešimtį metų  niekas negalėjo pakartoti japonų pasiekimo ir tik 1998m tai sugebėjo padaryti rusų mokslininkas P.A.Šablin. Jo sukurtas preparatas Baikal EM – 1 iš tikrųjų yra nė kiek ne prastesnis nei japoniškas ir pagrindiniai mikroorganizmų komponentai yra beveik tokie patys, tik jis labiau orientuotas į kultūras augančias mūsų regione, kurias apdorojant, jis pasirodė efektyvesnis nei japonų analogas. Ir kas nemažiau svarbu,  kad jo savikaina kelis kartus mažesnė už japoniško preparato!

 

 Tad Baikal EM – 1 sudėtis – gyvieji komponentai, sudaryti iš tam tikrų natūraliai gamtoje gyvenančių mikroorganizmų: tai įvairių rūšių pieno rūgšties bakterijos, fotosintetinės bakterijos, taip pat bakterijos sugebančios įsisavinti azotą, keletas rūšių mielių grybelių  ir, žinoma, produktai visoms šioms grupėms gyvybiniai veiklai palaikyti.

 

 Perdirbdami sunkiai įsisavinamus organinius junginius į   lengvai pasisavinamus, Baikal EM – 1 sudėtyje esantys efektyvūs mikroorganizmai aprūpina augalus visaverčiu maistu.Veikiant. naudingoms bakterijoms,pagreitėja augalų medžiagų apytaka, šaknų, ūglių ir lapijos suvešėjimas. Bakterijų išskiriami fermentai sustiprina augalų imuninę sistemą ir jie lengviau pakelia šalnas, padidėja jų atsparumas kenkėjams ir ligoms. Padidėja derlingumas ir pailgėja derlingas sezonas. Preparato panaudojimas suteikia galimybę užaugintį aukštos kokybės ekologiškai švarius produktus. Užauginti produktai išsiskiria puikiu skoniu ir ypatingai geromis maistinėmis savybėmis. Juose  daugiau vitaminų ir žymiai mažiau nitratų. Bandymais įrodyta, kad ekologiška mikroflora suriša sunkiųjų metalų jonus į neprieinamas augalams formas.

 

 Atliekų perdirbimas (įskaitant ir mėšlą) „Baikal EM – 1“ pagalba pripažinta ekologiškai švariu ir ekonomiškai naudingu.

 

„Baikal EM – 1“ - NESUDERINAMAS SU PESTICIDAIS IR KITOMIS CHEMINĖMIS PRIEMONĖMIS.

 

  Mūsų dirvose trūksta daugelio rūšių naudingų mikroorganizmų. Baikal EM – 1 pagalba mes galime pagelbėti savo dirvoms ir užpildyti jas taip reikalingais joms naudingais mikroorganizmais. Šis preparatas gyvas tikrąją šio žodžio prasme, todėl labai svarbu laikytis visų jo naudojimo sąlygų.

 

 Kaip teisingai naudoti Preparatą Baikal EM – 1.

 

Pradėti naudoti EM – preparatus galima BET KURIUO laiku.

 

  Laistyti paruoštu Baikal M - 1 tirpalu ne dažniau kaip vieną kartą per savaitę, skiesti santykiu 1:1000. 1 šaukštas 10l nechloruoto vandens. Jeigu naudojate vandentiekio vandenį, jis turi nusistovėti. Prieš laistant šiuo preparatu būtina sudrėkinti dirvą paprastu vandeniu. O palaisčius - užmulčiuoti. Laistyti reikia ne tik dirvą, bet ir augalų antžeminę dalį, nes preparatas Baikal EM – 1 mažina kenksmingų bakterijų ir grybelių kiekį dėl to augalai  auga sveikesni.

 

  O dabar keletas praktinių patarimų. Juk labiausiai mus domina kaip mes jį galėsime pritaikyti ir kokį rezultatą pasieksime.

 

* Prieš sėją sėklas užmerkite 2 valandoms  0,1% EM – preparato tirpale (5 lašai į stiklinę vandens) – viskas sudygs anksčiau ir darniau.

 

* Jeigu jums jau išdygo pirmieji daigai, tai sulaukus 2 tikrų lapelių  galima pradėti apipurškimą vieną kart per savaitę 0,05% EM – preparato tirpalu (2 – 3 lašus į stiklinę vandens). Daigai bus atsparesni ligoms ir oro permainoms.

 

*Kompostavimas su EM preparatu - pats efektingiausias jo panaudojimas. Vykstantis procesas lyginamas su lavina. Jeigu įprastas kompostas bresta metus – du ir tarnauja dirvos struktūros gerinimui, tai EM kompostą galima su tam tikromis sąlygomis pradėti naudoti jau po 2 – 3 savaičių nuo komposto krūvos sukrovimo ir naudojamas ne tik gerinti dirvos struktūrą, bet ir padeda jai atsikurti ir ženkliai padidina derlingumą. Tokio komposto maistinė vertė augalams išauga 5 – 10 kartų, todėl jo poreikiai mažesni.

 

   Kompostas laistomas 1:100. Į 10l vandens 100ml preparato  + šiek tiek saldžios terpės ir palaikyti kelias valandas. Tokio pačių pagaminto komposto reikia tik 0,5 – 1,5kg į 1m2. Kompostą išbarstyti ir užberti nedideliu  žemės kiekiu.

 

*Jeigu jūs neturite daržo, o tik kambarinius augalus, laistykite juos 0,05% EM preparato tirpalu kartą per dvi savaites ir būsite nustebinti tais pokyčiais, kurie su jais įvyks. Spalvos taps sodresnės, lapai didesni, o atsparumas ligoms aukštesnis.

 

 EM preparatų panaudojimas toks įvairialypis kaip ir gyvybės pasireiškimas, nes tai ir yra gyvybė.

 

Šiuo metu Baikal EM – 1 jau galima įsigyti adresu :

 

       www.eparduotuve.sodyba.org

 

 

  Algirdas

Komentarai

* pažymėti laukai yra privalomi


Saugos kodas:

Vardas: Dalia
Data: 2016-05-18
El. paštas:
Po poros dienu
Vardas: Asta
Data: 2016-05-17
El. paštas: Vitaliuuukas18@gmail.com
Sveiki.Kada galesiu panaudoti preparata Baikal jei buvo panaudota priemone vertimex nua erkuciu
Vardas: Dalia
Data: 2016-04-16
El. paštas:
Jei pelenų paberta proto ribose, tai netrukdys. Koncentracija 1:1000. Prieš pilant Baikal'ą palaistyti paprastu vandeniu, kad žemė sudrėktu, o tik paskui laistyti Baikal'o tirpalu. Reikės maždaug kibiro (10 litrų) 2 kvadratam.
Vardas: Rimantas
Data: 2016-04-16
El. paštas: rimbasster@gmail.com
Pavasarį, prieš pomidorų ir paprikos sodinimą šiltnamį noriu palaistyti Baikal EM1. rieš tai šiltnamyje dalis žemės pakeista kompostine žeme ir išberta pelenų. Ar pelenai nenužudys gerųjų bakterijų? Kiek reikėtų tirpalo į 12 kv. m lysves? Kokios koncentracijos?
Vardas: Dalia
Data: 2015-05-27
El. paštas:
Tokiu atveju mikroorganizmai žūsta.
Vardas: Onutė
Data: 2015-05-26
El. paštas: kolibris63@gmail.com
„Baikal EM – 1“ - NESUDERINAMAS SU PESTICIDAIS IR KITOMIS CHEMINĖMIS PRIEMONĖMIS.O kas atsitiks jei panaudosi „Baikal EM – 1“ jei jau yra nesenai panaudota cheminės priemonės? Arba atvirkščiai - jei panaudosi chemines priemones po Baikal EM – 1? Būčiau labai dėkinga už atsakymą
Vardas: Jurgita
Data: 2015-03-06
El. paštas:
Aciu uz atsakyma. Kalbam apie EM preparatus, visada siuloma naudoti nusistovejusi, virinta arba lietaus vandeni. Del to ir susidare ispudis, kad vanduo chloruojamas, bent jau minimaliai. Tai nuolat girdziu is aplinkiniu. Bet jei jau sakot, kad saugu naudoti, tada viskas gerai.
Vardas: sodyba.org
Data: 2015-03-04
El. paštas:
Chloras yra labai agresyvus. Vanduo chloruojamas su tikslu jį dezinfekuoti, t.y. užmušti visą jame esančią gyvastį. Taigi su EM preparatais chloruotas vanduo nenaudotinas. Beje Lietuvoje vandentiekio vanduo nechloruotas todėl puikiai tinkamas skiesti EM preparatui.
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Ne, kol kas Fitosporin preparatu neprekiaujame
Vardas: Lina
El. paštas:
Sveiki.Gal kartais pas jus gaalima butu gauti Fitosporin preaparato?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Į stiklinę vandens įlašinti 2-3 lašus Baikal EM-1
Vardas: nijole
El. paštas:
kaip pasidaryti kambariniams augalams laistyti - 0,05% EM preparato tirpalą?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Pavasarinė akcija galioja visam pavasario sezonui, t.y., iki birželio 01 d.
Vardas: Lina
El. paštas:
Sveiki,iki kada galioja akcija Baikal EM-1 1l preaparatui?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Mes rudenį visada stengiamės atsivežti preparato tokio, kad jo galiojimas būtų tinkamas ir pavasarį. Tad drąsiai galite pirkti ir dabar.
Vardas: Jurate
El. paštas:
Sveiki Jei siuo metu isigysime Baikal EM – 1, ar jis bus veiksmingas ir kitais metais. Rusu tinklapiuose raso, kad yra kazkoks galiojimo laikas Aciu
Vardas: Lina
El. paštas:
Sveiki.Nuo pavasario naudojau EM-Baikal1 preaparata.Rezultatas isties nenuvyle,anaiptol,viskas siemet augo ir derejo didesniais kiekiais.Dekui jums uz suteikta galimybe nusipirkti sio preaparato jau ir Lietuvoje.
Vardas: Algirdas
El. paštas:
mes paprasčiausiai talpą su besifermentuojančiu preparatu uždengėme juodu plastikiniu maišu. O jeigu nepavyksta pasiekti norimos 35 laipsnių šilumos, tai reikia preparatą palikti fermentuotis bent savaitę ilgiau. Galima talpą diena nunešti į šiltnamį, o naktį parsinešti į namus, nes naktimis gali būti šalta. na o jeigu pasiekiate bent 20 laipsnių, tai tiesiog prailginkite fermentavimo laiką.
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Sveiki, planuoju pasigamintio EM 5, bet perskaičius paruošimo instrukciją neaišku kur rasti tamsią vietą preparato fermentavimui, kad joje visą savaitę būtų 30-35 laipsniai šilumos. Kaip jūsų tai išsprendėt?
Vardas: Algirdas
El. paštas:
Lina, viskas priklauso nuo to, ką norite daryti. Jeigu tik kambarinėm gėlėm, ar sėklų mirkymui prieš sėja, tai užteks 100gr. Jeigu Baikal EM1 naudosite ir komposto gamybai, pavasariniam ir rudeniniam žemės apdirbimui, augalų laistymui, be to dar norėsite pasigaminti Baikal EM5 prieš ligas ir kenkėjus, tuomet reikėtų ir viso litro, juo labiau, kad perkant didesnę pakuotę - stipriai pigiau. Turint žemės 6-10arų 1 litro turėtų užtekti visam sezonui. Galiojimas - 1 metai nuo pagaminimo datos.
Vardas: lina
El. paštas:
Sveiki,noreciau ir as isbandyti EM-Baikal1preaparata.Tik koki kieki issirinkt?Koks ju galiojimo laikas?